Prilepili sa k dráhe. Aktivisti zablokovali berlínske letisko

Nemeckí klimatickí aktivisti sa prilepili k pristávacej dráhe na letisku Willyho Brandta Berlín-Brandenbursko. Prevádzka letiska bola na takmer dve hodiny prerušená, informujú agentúry DPA a Reuters.

24.11.2022 20:23
debata (8)

Policajti demonštrantov objavili v časti letiska, ktorá nie je prístupná verejnosti, uviedla berlínska polícia. Dodala, že niektorí aktivisti boli prilepení k asfaltu.

K činu sa na sociálnej sieti Twitter prihlásila nemecká klimatická skupina Posledná generácia, ktorá vo štvrtok vyzvala verejnosť, aby prestala využívať leteckú dopravu.

„Jedno bohaté percento populácie je zodpovedné za približne polovicu emisií skleníkových plynov súvisiacich s leteckou dopravou," uviedla skupina vo vyhlásení. Dodala, že medzi aktivistami bol aj 70-ročný muž.

Hovorca letiska povedal, že aktivisti vstúpili na letisko v popoludňajších hodinách cez dva rôzne vchody. Nešpecifikoval, koľko letov tento protest obmedzil.

Maninsky potok, toaletna misa, odpad Čítajte viac Ako si vážime rieky? Ako toalety. Nijako

Letisko Willyho Brandta Berlín-Brandenbursko oznámilo, že pristávacie dráhy letiska boli znovu spojazdnené zhruba o 18.15 h (SEČ). Pre protest muselo byť odklonených niekoľko lietadiel smerujúcich na letisko, uviedla nemecká spoločnosť Mitteldeutsche Airport Holding.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #letisko #Berlín #klimatickí aktivisti