Putin zháňa cez pochybnú firmu kopáčov zákopov. Požiadavky? Byť zdravý

Na ruských sociálnych sieťach a internetových stránkach s ponukami práce sa objavili inzeráty zháňajúce pracovníkov na budovanie zákopov a opevnení v okupovanej ukrajinskej Záporožskej a Luhanskej oblasti a v Belgorodskej oblasti na západe Ruska. Informuje o tom spravodajský portál Meduza.

16.12.2022 07:12
debata (59)

V inzerátoch je za prácu na rotačnom základe v cykloch od 30 do 90 dní ponúkaný plat 89 000 až 258 000 rubľov (asi 1 290 až 3 750 eur). Hoci takáto odmena prevyšuje ruskú priemernú mzdu, vo väčšine ponúk nie sú uvedené žiadne požiadavky, ktoré by uchádzači mali spĺňať. Nutná nie je ani predchádzajúca skúsenosť z podobných odborov, potreba je len byť zdravý. Zamestnávatelia ponúkajú ubytovanie, jedlo a dopravu zadarmo. Práca zahŕňa hĺbenie zákopov, stavbu opevnenia a bunkrov alebo rozmiestňovanie protitankových zátaras.

Väčšina inzerátov pochádza od spoločnosti StrojKom, ktorá na svojich internetových stránkach uvádza, že stavala Krymský most, letisko v Soči alebo mrakodrap Lachta Centr v Petrohrade. Avšak telegramový kanál Možom Objasniť uvádza, že pri inzerátoch StrojKomu sa objavuje mnoho negatívnych komentárov. Ľudia, ktorí pre túto spoločnosť údajne pracovali, tvrdia, že sa býva vo vojenských stanoch, životné podmienky sú zlé, mzdy nie sú vyplácané včas a v plnej výške. „Nenechajte sa nalákať spoločnosťou StrojKom, nech vám sľubujú čokoľvek. Utečte odtiaľ,“ varujú ľudia so skúsenosťou s touto firmou.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine Čítajte viac Pripravuje si Kyjev v Melitopole bojisko na bitku o Krym?
59 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #vojna na Ukrajine