Británia: Streľba v krčme na Štedrý večer si vyžiadala mŕtvu ženu a 3 ranených

Streľba na Štedrý večer v krčme v meste Wallasey na severozápade Anglicka si vyžiadala život mladej ženy a zranenia troch mužov, oznámila v nedeľu polícia, píše agentúra AP.

25.12.2022 17:01
debata

Polícia grófstva Merseyside, kde sa mesto nachádza, uviedla, že streľbu vyšetruje ako prípad vraždy. Došlo k nej v sobotu o 23.50 h miestneho času v krčme Lighthouse. Polícia nezadržala žiadnych podozrivých.

„Vyšetrovanie je v úplne prvých štádiách. Prípad pokladáme za naozaj šokujúci a zničujúci, pretože sa stal krátko pred Božím narodením (pred 25. decembrom) na rušnom mieste plnom mladých ľudí,“ uviedol detektív superintendant David McCaughrean.

Žena zomrela v nemocnici, kde „podľahla strelnému poraneniu“, napísala polícia v oznámení. Okrem troch zranených mužov malo ľahké zranenia aj niekoľko ďalších ľudí, dodala polícia.

V centre komunity

Vyšetrovatelia hľadajú svedkov, ako aj videá z mobilných telefónov a bezpečnostných kamier, aby mohli zistiť, čo sa stalo, uviedol McCaughrean. Podľa neho strelec krátko po paľbe opustil parkovisko krčmy vo vozidle tmavej farby, zrejme v mercedese.

Pastor z neďalekého kostola povedal pre britskú tlačovú agentúru Press Association (PA), že streľba bola šokom pre miestnych obyvateľov vzhľadom na lokalitu, kde k nej došlo. „V tej časti bolo veľa mladých ľudí, rodín. Lighthouse je centrom tejto komunity,“ vysvetlil pastor Spojenej reformovanej cirkvi Jeffrey Hughes.

Pastor dodal, že jeho ranná bohoslužba na 1. sviatok vianočný „nebude z dôvodu tejto ubíjajúcej správy taká oslavná, aká mala byť“.

Ďaleko od ideálov pokoja a mieru

Násilie „nám ukazuje, že aj keď slávime Vianoce, stále máme ako spoločnosť veľmi ďaleko od ideálov pokoja a mieru,“ povedal pre PA.

Násilie páchané zbraňami je v Británii pomerne zriedkavé, v tejto ostrovnej krajine nenosia zbraň ani policajti.

Police nationale Čítajte viac Traja ľudia zahynuli a traja ďalší utrpeli zranenia pri streľbe v centre Paríža

K streľbe so smrteľnými následkami došlo aj v piatok neskoro večer v krčme vo východnom Anglicku a polícia zatkla 44-ročného muža, informoval policajný zbor v grófstve Essex. Podozrivý bol obvinený z vraždy a držby útočnej zbrane a predmetu s čepeľou na verejnom mieste. Obeťou sa stal muž v krčme Lamb and Lion v meste Westcliff-on-Sea, doplnila polícia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #anglicko #streľba #krčma