Medvedev a jeho futuristická prognóza: Rozpad EÚ, Slovensko súčasťou "Štvrtej ríše", Musk prezidentom

Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medvedev, pokladaný za verného spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, pred nadchádzajúcim Novým rokom zverejnil na sociálnych sieťach "futuristickú" prognózu, v ktorej predpovedal Západu v budúcom roku samé problémy a nešťastia, vrátane rozpadu Európskej únie, začlenenia Česka a ďalších stredo a východoeurópskych krajín do nemeckej "Štvrtej ríše", bojujúcej s Francúzskom. Spojené štáty podľa neho čaká občianska vojna a zvolenie miliardára Elona Muska za prezidenta.

28.12.2022 10:20
Dmitrij Medvedev Foto: ,
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.
debata (63)

„Pripomeňte mi to o rok,“ zareagoval Musk. Iní užívatelia na oplátku žartujú o konečnom zániku Sovietskeho zväzu v podobe rozpadu Ruskej federácie a zvolení filmovej postavy Borata za nástupcu Putina.

Medvedev v desaťbodovej predikcii prisľúbil zvýšenie ceny ropy na 150 dolárov za barel a ceny plynu na 5 000 USD za 1 000 metrov kubických. Návrat Británie do Európskej únie. Následný rozpad EÚ a zánik eura. Obsadenie západnej Ukrajiny Poľskom a Maďarskom. Vytvorenie Štvrtej ríše na základe Nemecka a jeho satelitov (Poľska, Pobaltia, Česka, Slovenska, Rumunska, Kyjevskej republiky a ďalších). Vojnu medzi Francúzskom a Štvrtou ríšou. Rozdelenie Európy vrátane nového rozdelenia Poľska. Oddelenie Severného Írska od Británie a pripojenie k Írsku. Občiansku vojnu v USA, oddelenie Kalifornie a Texasu ako samostatných štátov. Vytvorenie zväzového súštátia Texasu a Mexika. Následné víťazstvo Elona Muska v prezidentských voľbách USA v štátoch pridelených po občianskej vojne republikánom. Prenesenie búrz a finančných centier z USA a Európy do Ázie. Zrútenie súčasného finančného systému a Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky. Odmietnutie eura a dolára ako globálnych rezervných mien. Návrat zlatého štandardu a prechod k aktívnemu využívaniu virtuálnych mien.

„Všetko najlepšie v novom roku, anglosaskí priatelia a ich radostné chrochtajúce prasiatka!“ dodal na záver. Toto posolstvo zaznamenala aj štátna agentúra TASS, ktorá však z citátu vynechala „radostne chrochtajúce prasiatka“.

VIDEO: Putinove ‚nepokojné nohy‘. Opäť sa špekuluje o jeho zdraví
Video

Medvedev, ktorý je teraz podpredsedom Putinovej bezpečnostnej rady, býval ruským prezidentom po štyri roky medzi rokmi 2008 až 2012, keď Putin musel odísť z Kremľa do čela vlády, pretože mu vtedajšia ústava nedovoľovala zastávať tri funkčné obdobia v čele štátu za sebou. Z niekdajšieho liberála na čele svetovej veľmoci sa po vpáde ruských vojsk na Ukrajinu premenil na jedného z najviac bojachtivých jastrabov na ruských sociálnych sieťach, s apokalyptickými víziami a titulovaním Ukrajincov ako „švábov“; Kyjev označuje Medvedevov jazyk za otvorene genocídny. Minulý týždeň uskutočnil vzácnu zahraničnú návštevu a v Číne rokoval s prezidentom Si Ťin-pchingom o zahraničnej politike, pripomenula agentúra Reuters.

VIDEO: Lavrov v ‚kraťasoch‘: Vraj ma hospitalizovali? Sú to politické hry
Video

„Medvedevove príspevky na Telegrame si našli aspoň jedného čitateľa a skutočného obdivovateľa: Putina,“ usúdil profesor politológie Vladimir Patuchov, prednášajúci na londýnskej univerzite UCL.

Dmitrij Medvedev, Svetlana Medvedev Čítajte viac Vyhráža sa Medvedev jadrovou vojnou, lebo od neho odišla žena?

Medvedev svoju predpoveď uviedol vetou, že pred Novým rokom sa mnohí ľudia bavia futuristickými hypotézami a súťažou v najneočakáva­nejších a dokonca absurdných návrhoch, a k tomu tiež prispel.

63 debata chyba
Viac na túto tému: #Dmitrij Medvedev #vojna na Ukrajine