Šéf ukrajinskej rozviedky: Putin umiera. Jeho režim je všetkým na smiech

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov očakáva ďalšie útoky hlboko v ruskom území. Naznačil to v odvysielanom rozhovore s americkou stanicou ABC News bez toho, aby povedal, či za doterajšími údermi v Rusku bol Kyjev. Náčelník vojenskej spravodajskej služby tiež vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin je smrteľne chorý, má zrejme rakovinu a pravdepodobne čoskoro zomrie.

04.01.2023 20:21
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (273)

"Na túto otázku vám teraz nemôžem odpovedať. Až po vojne, "reagoval šéf rozviedky na otázku reportérky, či Kyjev stál za nedávnym útokom na ruskú vojenskú základňu, ktorá sa nachádza stovky kilometrov od hraníc s Ukrajinou. Budanov vyhlásil, že bol za útok rád, a naznačil, že očakáva ďalšie podobné údery na ruskom území.

Rusko 26. decembra informovalo o smrti troch vojakov na leteckej základni pri Engelse v Saratovskej oblasti, na miesto podľa neho dopadli časti zostreleného ukrajinského dronu. Kyjev sa k zodpovednosti za podobné útoky na ruskom území nehlási a neurobil tak ani v tomto prípade. „Myslíte si, že (ich) bude viac? "opýtala sa reportérka. "Myslím,“ reagoval Budanov. „Vo vnútri Ruska? Hlboko v Rusku?“ pokračovala redaktorka. „Hlbšie a hlbšie,“ povedal šéf ukrajinskej rozviedky.

Surovikin, Putin Čítajte viac Putin nemá plán. Experti hodnotia, na čo sa ešte vo vojne spolieha

Budanov tiež uviedol, že pri svojej nedávnej návšteve mesta Bachmut na Donbase na východnej Ukrajine, kde sa odohrávajú jedny z najťažších bojov súčasnej vojny, videl na poliach hromady tiel mŕtvych vojakov. „Sú tam stovky mŕtvych tiel, ktoré len tak hnijú na otvorenom poli. Miestami sú navŕšené na iných telách ako provizórne hradby. Keď ruské jednotky na tomto poli útočia, používajú telá ako krytie, ako štít,“ povedal šéf ukrajinskej rozviedky.

Budanov: Putin je smrteľne chorý

Témou rozhovoru bol tiež zdravotný stav ruského prezidenta. Podľa Budanova je Putin smrteľne chorý. „Kedy myslíte, že zomrie? "opýtala sa redaktorka. "Myslím, že veľmi skoro. Dúfam,“ odvetil Budanov, podľa ktorého má šéf Kremľa zrejme rakovinu. Tieto informácie má podľa svojich slov zo zdrojov blízkych Kremľa. „Táto vojna by sa mala skončiť skôr, ako zomrie,“ reagoval na otázku redaktorky, či by smrť šéfa Kremľa mohla znamenať koniec konfliktu, ktorý Rusko rozpútalo na Putinov príkaz vlani vo februári.

Budanov v interview ďalej vyhlásil, že Ukrajina tento rok zvíťazí. Podľa webu ABC News v rozhovore tiež avizoval, že Kyjev chystá na jar zásadný ukrajinský nápor voči ruským inváznym silám, pričom najväčšie boje sa podľa neho dajú očakávať v marci. Týkať sa majú územia od Donbasu po Moskvou anektovaný ukrajinský polostrov Krym.

Má Putin dvojníkov? Posúďte sami

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že šéf Kremľa Vladimir Putin má minimálne troch dvojníkov. Pozrite si ruského prezidenta na fotografiách. Nájdete nejaké rozdiely?

Fotogaléria
Vladimir Putin na snímke z roku 2004 s...
Putin s vtedajším americkým prezidentom...
+7Putin s opernou divou Annou Netrebko v roku 2008.

„Rusko už nie je pre svet vojenskou hrozbou,“ povedal Budanov. Ruskí vojaci sa podľa neho obmedzujú len na obranu okupovaných ukrajinských území a Putinov režim je podľa neho „všetkým na smiech“. „Nemali by ste sa báť premeny Ruska. Bude len na prospech sveta,“ uviedol. Jediným problémom, ktorý zostáva, je podľa Budanova ruský jadrový arzenál a „nekontrolovateľný režim“, čo podľa neho prinúti svet uvedomiť si nutnosť „denuklearizácie Ruska alebo aspoň medzinárodného dohľadu nad jeho jadrovým arzenálom“.

273 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine