Zelenskyj na Zlatých glóbusoch: Tretia svetová vojna nebude. Ukrajina zastaví ruskú agresiu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že tretia svetová vojna nebude. Povedal to v noci na stredu prostredníctvom videoodkazu na 80. ročníku udeľovania Zlatých glóbusov v Los Angeles. TASR o tom informuje na základe správy britskej spravodajskej stanice Sky News.

11.01.2023 14:34
debata (17)

Zelenskyj vo svojom príhovore vzdal hold tým, ktorý podporujú Ukrajinu v boji proti ruským inváznym jednotkám. „Pred nami sú ešte bitky a slzy. Ale teraz vám môžem povedať, kto bol najlepší v predchádzajúcom roku – vy v slobodnom svete… Tí, ktorí sa zjednotili v podpore slobodného ukrajinského ľudu v našom spoločnom boji za slobodu a demokraciu“ povedal.

Ukrajinský prezident tiež uviedol, že prvá a druhá svetová vojna si vyžiadali milióny životov. Tretia svetová vojna však podľa jeho slov nebude. „Nie je to trilógia. Ukrajina zastaví ruskú agresiu na našom území. Zvládneme to spolu s celým slobodným svetom. Dúfam, že vy všetci budete s nami v deň nášho víťazstva,“ uzavrel.

Zlaté glóbusy v 25 televíznych a filmových kategóriách každoročne udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov (HFPA). Tohtoročné odovzdávanie cien sa konalo v hoteli Beverly Hilton v Los Angeles a moderoval ho stand-up komik Jerrod Carmichael.

zelenskyj Čítajte viac Zelenskyj na Zlatých glóbusoch: Tretia svetová vojna nebude. Ukrajina zastaví ruskú agresiu Fabelman, spielberg, Čítajte viac Zlaté glóbusy sú rozdané: Obrovské prekvapenia medzi filmami, seriálom vládne Hra o tróny
17 debata chyba
Viac na túto tému: #Zlaté glóbusy #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj