Má strach? Putinove rezidencie začali chrániť systémy protivzdušnej obrany

Pri rezidencii ruského prezidenta Vladimira Putina v Novgorodskej oblasti sa objavil systém protivzdušnej obrany Pancir-S1.

23.01.2023 12:36
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (36)

Informoval o tom ruský nezávislý portál Agentstvo. Protiletecký systém sa nachádza asi šesť kilometrov od rezidencie ruského prezidenta už niekoľko týždňov, uviedol portál s tým, že sa o tom dozvedel od miestnych obyvateľov.

Podľa jedného z miestnych je systém v bojovej pohotovosti a anténa jeho radaru sa otáča. Pri komplexe sú neustále najmenej traja vojaci.

Systém sa údajne nachádza v obci Jaščerovo pri meste Valdaj, neďaleko ktorého sa nachádza Putinovo letné sídlo. V oblasti pritom nie sú žiadne potenciálne strategické ciele alebo objekty kritickej infraštruktúry, podotkol portál.

Minulý týždeň sa na sociálnych sieťach objavilo neoverené video, na ktorom je údajne vidieť systém Pancir-S1 pri Putinovej oficiálnej rezidencii Novo-Ogarjovo pri Moskve.

Ďalšie neoverené video zachytáva žeriav, ako ten istý systém dvíha na strechu budovy ministerstva obrany. Kremeľ špekulácie o posilňovaní protivzdušnej obrany v Moskve minulý týždeň odmietol komentovať, k novej správe ohľadom umiestnenia systému pri rezidencii vo Valdaji sa zatiaľ nevyjadril.

36 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #systém protivzdušnej ochrany