Viacerí ukrajinskí vládni predstavitelia odstupujú z funkcií v spojitosti s korupciou

Viacerí ukrajinskí vládni predstavitelia odstupujú z funkcií v spojitosti s korupciou a škandálom pri zabezpečovaní potravín pre vojakov.

24.01.2023 10:51
Ukrajina, vlajka Foto:
Ilustračné foto
debata (105)

Z funkcie odstúpil námestník ministra obrany Viačeslav Šapovalov, ktorý mal na starosti logistickú podporu armády. Prepustený bol za údajné prijímanie úplatkov pri nákup elektrických generátorov. Ukrajinské ministerstvo obrany tiež čelilo kritike za nákup potravín pre vojakov za vysoké ceny.

O svojom uvoľnení z funkcie predtým informoval šéf prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko, ktorý pre vlastné potreby použil auto od americkej spoločnosti General Motors určené na humanitárne misie a záchranu obyvateľov z bojových zón. Čelil tiež kritike za prekračovanie svojich právomocí a účasť na politických aktivitách.

Zelenskyj v noci na utorok oznámil zmeny v ukrajinskej vláde, v regionálnych úradoch a bezpečnostných zložkách v reakcii na obvinenia z korupcie. Zelenskyj boj proti korupcii sľuboval aj počas svojej prezidentskej kampane v roku 2019. Ďalšie prezidentské voľby sa majú na Ukrajine konať na budúci rok.

Oleksij Reznikov Čítajte viac Predražené? Ukrajinský minister bude musieť vysvetliť nákupy potravín pre armádu
105 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #Ukrajina