Putin: Ruská armáda je garantom stability

Ruský prezident Vladimir Putin označil vo štvrtok ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

23.02.2023 14:59
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (30)

„Moderná a účinná armáda sú zárukou bezpečnosti a suverenity krajiny, zárukou stabilného rozvoja a jej budúcnosti,“ uviedol Putin vo videopríhovore venovanému ruskému sviatku Deň obrancov vlasti.

„Preto je tak ako predtým dôležité, aby sme pozornosť venovali posilneniu našich obranných schopností,“ uviedol Putin len deň pred prvým výročím začiatku invázie Ruska na Ukrajinu.

Rusko sa podľa Putina zameria na „vyvážený a vysoko kvalitný rozvoj všetkých zložiek svojich ozbrojených síl“, a to predovšetkým pri ich vyzbrojovaní „novými útočnými systémami, prieskumným a komunikačných vybavením, dronmi a delostreleckými systémami“.

„Náš priemysel v súčasnosti rýchlo zvyšuje výrobu celého radu konvenčných zbraní,“ uviedol šéf Kremľa.

Okrem toho tiež vyzdvihol ruských vojakov, ktorí podľa neho „hrdinsky“ bojujú na Ukrajine a „obraňujú (ruský) ľud a historické ruské územie“. Kľúčom k víťazstvu je pritom podľa Putina nezlomná jednota Ruska.

VIDEO: Putin obvinil Západ z eskalácie napätia

Video

V priebehu štvrtka ruské televízie odvysielali zábery Putina, na ktorých pokladá veniec k hrobu neznámeho vojaka a rozpráva sa s veteránmi na spomienkovej udalosti. „je svätou povinnosťou štátu postarať sa o tých, ktorí bránili túto krajinu,“ uviedol Putin.

Ruský prezident vyslal na Ukrajinu vojakov skoro ráno 24. februára, keď spustil podľa svojich slov „špeciálnu vojenskú operáciu“.

Počas uplynulých 20 rokov, čo je Putin pri moci, spravil z posilňovania armády hlavnú prioritu. Do ruského arzenálu zaradil aj hypersonické zbrane, ktoré opisuje ako „nepremožiteľné“.

Má Putin dvojníkov? Posúďte sami

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že šéf Kremľa Vladimir Putin má minimálne troch dvojníkov. Pozrite si ruského prezidenta na fotografiách. Nájdete nejaké rozdiely?

Fotogaléria
Vladimir Putin na snímke z roku 2004 s...
Putin s vtedajším americkým prezidentom...
+7Putin s opernou divou Annou Netrebko v roku 2008.
30 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine