Pápež na desiate výročie pontifikátu zverejnil svoj prvý podcast

Pápež František pri príležitosti desiateho výročia svojho pontifikátu zverejnil svoj prvý podcast. Hovorí v ňom o sebe a výzvach s ktorými sa stretáva v cirkevnom úrade.

13.03.2023 11:37
pápež Foto: ,
Pápež František počas svätej omše v Šaštíne.
debata (1)

„Bolí ma, keď vidím mŕtvych mladých ľudí, ktorí sa nevrátia domov – či už na ruskej alebo na ukrajinskej strane, vnímam to rovnako; je ťažké to akceptovať,“ povedal František, ktorý si pri príležitosti výročia svojho nástupu na pápežský stolec praje, aby vo svete zavládol mier.
„Mier, potrebujeme mier,“ zdôraznil.

V podcaste ďalej hovoril o sebe a o výzvach, s ktorými sa stretáva počas pôsobenia vo svojom úrade. Podcast, ktorý vo Vatikáne označujú ako „popecast“, je rozhovorom pápeža s novinárom servera Vatican News Salvatorem Cernuziom, v ktorom František hovoril o najdôležitejších etapách svojho pontifikátu.

„Prvé, čo mi napadne, je, akoby moje zvolenie za pápeža prebehlo len včera…,“ podotkol František, ktorý na začiatku rozhovoru položil otázku: „Podcast? Čo je to?“.

Ukrajinskí výsadkári, Bachmut, vojna na Ukrajine Čítajte aj 381. deň: Krvavý Bachmut, boje silnejú. Pápež pôjde do Kyjeva, len keď navštívi aj Moskvu

Od 13. marca 2013, keď sa rozhodlo o tom, že na pápežský stolec zasadne argentínsky arcibiskup Jorge Mario Bergoglio, ubehlo už desať rokov. Pápež František pri tejto príležitosti v pondelok odslúži omšu, zatiaľ čo do Vatikánu prichádzajú blahoželania z celého sveta.

Pápež František Čítajte aj Homosexualita nie je zločin, povedal pápež František a apeluje na cirkev

Z tisícov pápežských audiencií, stoviek návštev diecéz a farností a 40 apoštolských ciest si František podľa vlastných slov zachoval „vo svojom srdci jasné spomienky“ a označil ich za najkrajšie momenty svojho pontifikátu, uvádza APA.

VIDEO: Pápež František sa stretol s prezidentkou Čaputovou
Video

Pápež si v podcaste napríklad konkrétne zaspomínal na audienciu so starými rodičmi z celého sveta, ktorá sa konala 28. septembra 2014. „Starí ľudia sú múdri a veľmi mi pomáhajú. Aj ja sám som starý,“ povedal.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Vatikán #pápež František #cirkev