Požiar budovy pohraničnej správy v Rostove má jednu obeť, zrejme vybuchla munícia

Najmenej jeden človek prišiel o život a ďalší dvaja utrpeli zranenia pri požiari v Rostove nad Donom na juhozápade Ruska, kde horí budova oblastnej správy pohraničnej stráže, ktorá je súčasťou ruskej tajnej služby FSB. Výbuch, požiar a čiastočné zničenie budovy spôsobilo vznietenie pohonných hmôt a mazív v garáži objektu, uviedla FSB. Podľa gubernátora všetko zrejme zavinil skrat elektrického vedenia. Podľa tlače v budove vybuchla uskladnená munícia. S ohňom zápasí viac ako stovka hasičov s 33 kusmi techniky.

16.03.2023 13:04, aktualizované: 14:57
debata (11)

„Jeden človek zahynul, ďalší dvaja sú zranení,“ povedal agentúre Interfax nemenovaný zdroj z radov záchranárov.

Ruská redakcia BBC s odvolaním sa na očitých svedkov píše, že dym z požiaru je vidieť po celom meste. Miestni obyvatelia tvrdia, že pred požiarom bol počuť výbuch. Zábery z miesta zachytávajú rozbité okná a poničené murivo.

Obete a zranení sú z radov pracovníkov skladu v budove pohraničnej správy FSB, ktorú celú zachvátili plamene, píše na svojom webe denník Kommersant. Očití svedkovia podľa neho uviedli, že v budove vybuchli zásoby munície.

Moskva Čítajte aj ‘Stop diverzantom!’ Moskva chystá opatrenia na hraniciach

Rostov nad Donom leží asi 100 kilometrov od hraníc s Ukrajinou, proti ktorej Rusko už viac ako rok vedie vojnu. Počas tejto doby v Rusku vzniklo niekoľko veľkých požiarov s nejasnými príčinami. Úrady vyslovili podozrenie ohľadom možných akcií ukrajinských „záškodníkov“. Kyjev sa k operáciám na ruskom území oficiálne nehlási.

A-50, Rusko, Bielorusko Čítajte aj Husársky kúsok? Bieloruskí partizáni tvrdia, že zničili ruské sledovacie lietadlo

Tento mesiac vypukol rozsiahly požiar pri vojenskom letisku pri Krasnodare na juhozápade Ruska. Bol natoľko silný, že ho zaznamenali aj americké družice určené na sledovanie lesných požiarov. Úrady prípadný útok popreli a tvrdili, že „na mieste začala horieť tráva“.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Rostov #pohraničná stráž
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy