Girkin vysmial Putina s hypersonickými zbraňami. Radšej mlč, netáraj, odkázal prezidentovi

Igor Girkin - Strelkov, ktorý velil doneckým separatistom počas ruskej anexie ukrajinských území v roku 2014, sa obul do ruského prezidenta Vladimira Putina. Reagoval na jeho slová, že jedným z dôvodov, prečo pred deviatimi rokmi po zabratí Krymu nepokračovali v bojoch proti ukrajinskej armáde, bolo aj to, že Rusko vtedy nemalo hypersonické zbrane.

, 22.03.2023 14:30
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (105)

Teraz hypersonické zbrane máme a nie je to vidieť, pustil sa Girkin do prezidenta. Už dlhší čas kritizuje spôsob vedenia vojny na Ukrajine. V lete minulého roku uviedol, že ruské velenie charakterizuje „kreténizmus“ Uviedol, že Putinovi osobne alebo jeho poradcom môže dať jednu radu – aby mlčal.

„Drž hubu, Vladimir Vladimirovič. Drž hubu. Mlč. My se nebudeme hanbiť, že má krajina takého prezidenta, ani nepriateľ sa nám nebude smiať,“ preložil takto server idnes.cz Girkinove slová.

Girkin tvrdí, že Ukrajina bola v roku 2014 slabá a ruskí vojaci mohli obsadiť Charkov aj Odesu „bez jediného výstrelu“. Slová o hypersonických strelách považuje podľa idnes.cz za „kecy“: „Aký význam to má pri vedení vojny? Žiadny.“

105 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine #Igor Girkin