Rakúsko: Úrady zatkli 12 pašerákov drog vrátane dvojice Slovákov

Dvanásť osôb vrátane dvoch Slovákov, ktorí obchodovali s drogami, zadržali vďaka spolupráci slovenskej a rakúskej polície. TASR správu prevzala vo štvrtok z agentúry APA.

06.04.2023 20:47
debata

Jedenástich členov gangu zatkli na Slovensku 8. februára. Šéfa celej skupiny zadržali neskôr na základe medzinárodného zatykača v Belehrade. Všetkých 12 členov je vo väzbe na území SR, píše APA.

Päťdesiatročný Slovák, jeho 37-ročná manželka a ďalší muž vo veku 40 rokov riadili obchodovanie s drogami z rakúskej obce Kittsee, kde mali hlavné bydlisko. Okrem neho využívali aj ďalší byt v tejto obci. V uplynulých rokoch na územie Slovenska prevážali 100 kilogramov metamfetamínu a 20 kilogramov kokaínu mesačne.

drogy, droga, zatknutie, zatknuty, puta Čítajte viac Jeden z najhľadanejších Slovákov skončil v kolumbijskej base

Polícia pri domových prehliadkach v Kittsee zaistila aj veľké množstvá kokaínu a kanabisovej živice, finančnú hotovosť, hodinky a šperky. Drogy skupina dovážala z Holandska.

Oddelenie pre drogovú trestnú činnosť Krajinského kriminálneho úradu v Burgenlande a Národná kriminálna agentúra SR (NAKA) po členoch gangu pátrali od marca 2022, píšu rakúske médiá.

debata chyba
Viac na túto tému: #pašovanie drog