V centre Marseille sa zrútila budova

Záchranné práce po zrútení päťpodlažného bytového domu v centre francúzskeho mesta Marseille sťažuje požiar. TASR informuje podľa agentúry AFP.

09.04.2023 09:20 , aktualizované: 15:07
debata

Dom sa zrútil po polnoci po výbuchu, jeho príčiny zatiaľ nie sú známe. Starosta mesta Benoit Payan povedal, že nešťastie si doteraz vyžiadalo najmenej päť zranených a pravdepodobne aj obete na životoch.

Na mieste zasahuje asi 100 hasičov, podľa starostu je však „mimoriadne ťažké“ dostať požiar pod kontrolu.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, ktorý dorazil na miesto nešťastia, povedal, že pod troskami môže byť uväznených až desať ľudí.

Päť ľudí previezli do nemocnice s vážnymi, ale nie život ohrozujúcimi zraneniami a ošetrená bola aj ďalšia osoba, ktorá utrpela šok, dodal Darmanin podľa agentúry Reuters.

„Snažíme sa zahasiť plamene a zároveň zachrániť životy prípadných obetí pod troskami,“ povedal ešte v noci predstaviteľ hasičov Lionel Matthew. Oheň znemožnil vyslanie pátracích psov do sutín, aby pomohli zachrániť preživších spod trosiek, dodal.

Výbuch poškodil aj okolité budovy, ich obyvateľov evakuovali a ulice v okolí nešťastia boli uzavreté.

Podľa obyvateľov žijúcich v blízkosti dotknutej štvrte bol zvuk nárazu pri zrútení budovy v tomto prístavnom meste „obrovský“ a „znelo to ako explózia“.

K podobnému incidentu väčšieho rozsahu došlo v Marseille v roku 2018, keď sa zrútili dve budovy v štvrti Noailles, pričom o život prišlo osem ľudí. Budovy boli značne schátrané.

debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #zrútenie budovy