V Marseille ďalej v troskách pátrajú po dvoch ľuďoch, 284 ľudí sa evakuovalo

Francúzski záchranári ďalej pátrajú po dvoch ľuďoch nezvestných po nedeľňajšom zrútení domu v centre druhého najväčšieho francúzskeho mesta Marseille. Zo šiestich vyslobodených tiel sa podarilo identifikovať len štyri. Pre poškodenie stavieb sa muselo evakuovať 284 ľudí z okolitých zhruba 40 domov, uviedli dnes francúzske médiá.

11.04.2023 17:33
Francúzsko Marseille budova zrútenie požiar Foto: ,
Bager odstraňuje trosky po nedeľnom zrútení bytového domu v centre francúzskeho mesta Marseille v pondelok 10. apríla 2023.
debata

Mŕtvych sa podarilo identifikovať na základe zubných záznamov a DNA, uviedla dnes marseillská prokurátorka Dominique Laurensová. Vymenovala tiež štyri obete, išlo o nájomníkov medzi 66 a 88 rokmi, ktorí bývali v zrútenom dome. V dome býval ešte jeden pár v dôchodkovom veku a tiež jeden pár okolo 30 rokov, píše AFP.

Pod sutinami sú pravdepodobne ešte dvaja ľudia, práce ale postupujú pomaly, pretože je všetko potrebné odpratávať ručne. Hrozí totiž zrútenie susedného domu.

Francúzsko Marseille budova zrútenie požiar obete Čítajte viac V troskách domu, ktorý sa zrútil v Marseille, sa našli štyri telá

Vyšetrovatelia pracujú s variantom, že za nešťastím stojí výbuch plynu. Syn jednej z obetí stanice BFM TV povedal, že v minulosti už sa v dome stalo, že stará senilná nájomníčka z prvého poschodia zabudla vypnúť plyn na sporáku, keď dovarila. Muž vylúčil, že by epicentrom výbuchu mohol byť byt jeho matky, ktorá sa o senilnú susedku starala.

Národné zhromaždenie dnes držalo minútu ticha za obete zrútenej budovy v Marseille a tiež za šesť obetí lavíny vo francúzskych horách.

Švajčiarsko, lavína Čítajte viac Lavína vo francúzskych Alpách zabila najmenej štyroch ľudí
debata chyba
Viac na túto tému: #marseille #zrútenie budovy