Na východe Rakúska sa v rannej špičke zastavili vlaky počas Dňa dochvíľnosti dopravcu ÖBB

Na celom východe Rakúska vrátane Viedne došlo vo štvrtok ráno k výpadku železničnej dopravy. Príčinou bola podľa rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB technická porucha fungovania stavadiel vo Viedni. K výpadku došlo na takzvaný Deň dochvíľnosti, ktorý na 13. apríla vyhlásil prepravca ÖBB.

13.04.2023 10:10 , aktualizované: 13:02
vlak, ÖBB Foto:
Ilustračná snímka
debata (1)

Výpadok trval 50 minút a dotkol sa aj medzinárodných spojov vrátane vlakového spojenia s Bratislavou. Informuje o tom TASR, ktorá čerpala z rakúskej tlačovej agentúry APA a webu exxpress.at.

„Jednotlivé trate uvádzame postupne opäť do prevádzky,“ povedal hovorca rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB Bernhard Rieder. Upozornil však, že v diaľkovej doprave treba v priebehu dňa ešte počítať s meškaniami do 50 minút. Na krátkych tratiach by sa mal režim podľa neho znormalizovať pomerne rýchlo. Cestujúcim odporučil sledovať aktuálne informácie o vlakových spojeniach na stránke prepravcu ÖBB a v jeho mobilnej aplikácii Scotty.

Ako uviedla na Twitteri Železničná spoločnosť Slovensko, prepravca ÖBB odriekol vlak s odchodom z Viedne do bratislavskej Hlavnej stanice o 8.16 h a tiež spiatočný spoj s plánovaným odchodom z Bratislavy o 9.37 h.

Prepravca ÖBB vyhlásil na 13. apríla Deň dochvíľnosti s mottom: „Každá sekunda sa ráta.“ Naplánoval živé vysielanie z vlakov a rozličné PR akcie, ktoré mali verejnosti ukázať dochvíľnosť železničnej dopravy v Rakúsku.

„V prípade meškaní transparentne informujeme o ich pozadí,“ uviedla spoločnosť ÖBB v avíze ku Dňu dochvíľnosti.

Na sociálnych sieťach si podľa APA tento rozsiahly výpadok železničnej dopravy práve v Deň dochvíľnosti vyslúžil od užívateľov množstvo sarkastických komentárov.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #Rakúsko #Viedeň #vlaková doprava #ÖBB