Hovorca Peskov: Putin nemá dvojníkov, je však 'megaaktívny'

Kremeľ označil za klamstvá špekulácie, že ruský prezident Vladimir Putin má dvojníkov a on sa schováva v atómovom bunkri, informuje agentúra Reuters.

25.04.2023 20:00
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (8)

„Pravdepodobne ste počuli, že (Putin) má veľa dvojníkov, ktorí namiesto neho pracujú, kým on sedí v bunkri,“ povedal kremeľský hovorca Dmitrij Peskov a zasmial sa. „Ďalšie klamstvo,“ dodal.

Ruský prezident podľa neho vždy bol a stále je „megaaktívny“ a jeho spolupracovníci s ním len ťažko dokážu držať krok.

VIDEO: Rasija, Rasija, skanduje Putin a lídri odštiepencov.

Video

„Jeho energiu možno len závidieť. Zdravie mu možno, ak Boh dá, len priať. Samozrejme, nesedí v žiadnych bunkroch. Toto je tiež klamstvo,“ povedal Peskov. Kremeľ viackrát poprel špekulácie, že Putin je chorý.

V Rusku sa majú budúci rok uskutočniť prezidentské voľby. Putin zatiaľ neoznámil, či sa bude uchádzať o znovuzvolenie.

VIDEO: Putin v Mariupole. Miestni si ho pozvali do bytu.

Video

Putin (70) je pri moci od roku 1999. Prezidentom Ruska je od roku 2012 a bol ním aj v rokoch 2000 až 2008. V rokoch 1999 a 2000 bol premiérom, keď bol ruským prezidentom Boris Jeľcin. Bol ním aj v rokoch 2008 až 2012, keď bol prezidentom Dmitrij Medvedev. Ten v súčasnosti zastáva funkciu podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie.

V roku 2021 Putin podpísal zákon, ktorý mu umožní uchádzať sa o funkciu prezidenta ešte dve šesťročné volebné obdobia, čo môže predĺžiť jeho vládu až do roku 2036.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine