Polícia zatkla pri Buckinghamskom paláci muža. Hádzal na pozemok náboje

Pred Buckinghamským palácom v Londýne zatkli muža, ktorý hádzal predmety, údajne brokové náboje, na pozemok tohto oficiálneho sídla britského kráľa Karola III. V utorok neskoro večer o tom informovala londýnska Metropolitná polícia, ktorú citovali tlačové agentúry DPA a AP a portál britskej televízie Sky News.

02.05.2023 22:30, aktualizované: 22:53
buckinghamský palác londýn Foto: ,
Turisti pred Buckinghamským palácom v Londýne, 2. máj 2023.
debata

Muž bol zatknutý pre podozrenie z držby útočnej zbrane. Metropolitná polícia oznámila, že následne preventívne urobila pri Buckinghamskom paláci kontrolovanú explóziu.

Polícia spresnila, že muža zatkla okolo 19.00 h miestneho času po tom, čo sa priblížil k palácovej bráne a hádzal na pozemok podozrivé predmety, údajne brokové náboje.

„Policajti okamžite zasiahli, muža zadržali a odviedli ho do policajnej väzby,“ uviedol policajný veliteľ Joseph McDonald vo vyhlásení. „Neprišli žiadne správy o tom, že boli vypálené náboje, a ani o zraneniach policajných príslušníkov či členov verejnosti,“ dodal.

Doplnil tiež, že policajti zostali na mieste činu a prebieha vyšetrovanie.

Prípad sa stal len niekoľko dní pred slávnostnou korunováciou kráľa Karola III., ktorá je naplánovaná na sobotu 6. mája vo Westminsterskom opátstve v Londýne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #buckinghamský palác