Pri dopravnej nehode na tureckej diaľnici zahynulo 12 ľudí

Najmenej 12 ľudí zahynulo a ďalších 31 utrpelo zranenia, z toho traja vážne, pri zrážke viacerých vozidiel v provincii Hatay na juhu Turecka, informuje agentúra DPA a AP.

07.05.2023 12:29
turecko Foto:
Tureckí záchranári pri spálených vozidlách po nehode na diaľnici Iskenderun-Antakya v južnom Turecku v sobotu neskoro 6. mája 2023. Pri nehode viacerých vozidiel v provincii Hatay zahynulo najmenej 12 ľudí a 31 bolo zranených.
debata

K nehode došlo na diaľnici spájajúcej mestá Iskenderun a Antakya v sobotu neskoro večer.

Nákladné auto naložené sutinami narazilo do iného nákladného auta, ktorého vodič nezvládol riadenie. Prešiel do protismeru, kde narazil do deviatich áut a dvoch mikrobusov, informovali miestne médiá. Vozidlá po náraze začali horieť.

Mnohé z nich boli zaparkované popri ceste pri čerpacej stanici, kde sa priatelia a príbuzní prišli rozlúčiť s mužmi, ktorí odchádzali na povinnú vojenskú službu.

Turecký minister zdravotnícka Fahrettin Koca uviedol, že na miesto nehody bolo vyslaných 22 sanitiek a tri tímy zdravotníckych záchranárov.

Provincia Hatay bola jednou z najviac zasiahnutých oblastí, ktorú 6. februára postihlo mimoriadne ničivé zemetrasenie. Podľa vlády si v Turecku vyžiadalo najmenej 50 783 obetí na životoch.

Úrady naďalej v oblasti odstraňujú sutiny zničených domov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Turecko #dopravná nehoda