Útok na Belgorodskú oblasť je ponižujúci morálny úder pre Putina

Útok ruských dobrovoľníkov na Belgorodskú oblasť hraničiacu s Ukrajinou znamenal ponižujúci morálny úder pre šéfa Kremľa Vladimira Putina, napísal v stredu španielsky denník El Mundo.

24.05.2023 10:49
belgorod Foto:
Fotografia zverejnená guvernérom Belgorodskej oblasti Vjačeslavom Gladkovom ukazuje poškodené domy po útoku partizánov a následných bojov s ruskou armádou v tomto ruskom regióne.
debata (125)

„Útok v Belgorode vykonaný ruskými dobrovoľníkmi, ktorí sú proti vojne na Ukrajine, otvoril nový vnútorný front proti Putinovi,“ napísal El Mundo podľa agentúry DPA.

Pondelkový prienik ozbrojencov na územie ruskej Belgorodskej oblasti a následné ozbrojené potýčky podľa denníka poukázali na zraniteľnosť Ruska a neschopnosť tamojšej armády chrániť vlastné územie.

Ruské ministerstvo obrany zverejnilo zábery vozidiel USA, ktoré podľa neho použili ruskí partizáni pre vpád do Belgorodskej oblasti.
Video
Zdroj: MO RF

„K slabosti, ktorú vojaci Moskvy preukazujú na fronte (na Ukrajine), kde sú už mesiace v defenzíve a okrem obsadenia Bachmutu, ktoré deklarujú žoldnieri z Vagnerovej skupiny, nedosiahli žiaden pokrok, prispieva aj rastúca neistota ruských občanov vo vlastnej krajine,“ konštatuje El Mundo.

„Vojenská akcia v Belgorode, ktorá viedla k evakuácii deviatich dedín, je morálnym úderom, ktorý ponížil Putina. Vojna (na Ukrajine) prekračuje hranice a čoraz viac sa približuje ku každodennému životu Rusov, ktorí sa čoraz väčšmi obávajú, že by sa takéto útoky mohli rozšíriť na celé územie krajiny,“ cituje DPA.

USS Gerald R. Ford: najväčšia bojová loď sveta sa priblíži k Rusku
Video
125 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine #Belgorodská oblasť
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy