DeSantis oficiálne odštartoval kandidatúru v amerických prezidentských voľbách

Republikánsky guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis sa v stredu oficiálne stal kandidátom na nomináciu Republikánskej strany v amerických prezidentských voľbách v roku 2024. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

24.05.2023 22:35
DeSantis Foto: ,
Na archívnej snímke z 24. februára 2022 guvernér Floridy Ron DeSantis rozpráva na Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Orlande.
debata (3)

DeSantis v stredu vyplnil dokumenty vyžadované federálnou volebnou komisiou a svoju kandidatúru má oficiálne oznámiť v stredu v živom prenose na sociálnej sieti Twitter v spoločnosti vlastníka tejto platformy miliardára Elona Muska.

Jedným z jeho súperov o republikánsku nomináciu je aj bývalý americký prezident Donald Trump, ktorý kandidatúru oznámil už vlani v novembri.

DeSantis má 44 rokov, je guvernérom Floridy od januára 2019 a vlani v novembri bol znovuzvolený s výrazným náskokom.

Pred začiatkom politickej kariéry vyštudoval históriu na Yaleovej univerzite a právo na Harvarde. Neskôr slúžil v americkom vojenskom námorníctve a bol nasadený v Iraku. V rokoch 2013–2018 bol členom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu za štát Florida. Od roku 2009 je ženatý a s manželkou má tri deti.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #prezidentské voľby v USA #Ron DeSantis