Blamáž ochranky. Muž sa autom zaradil do kolóny a neskôr objal kancelára Scholza

Blamáž v stredu zažili členovia ochrany nemeckého kancelára Olafa Scholza, keď sa do kolóny s vozidlami vezúcimi tohto politika pripojil so svojim autom istý muž bez toho, aby si to niekto všimol. Na ploche letiska vo Frankfurte nad Mohanom potom predsedu spolkovej vlády objal, píše dnes denník Bild.

26.05.2023 10:40
scholz Foto: ,
Nemecký kancelár Olaf Scholz počas slávnostného ceremoniálu na oslavu 25. výročia Európskej centrálnej banky vo Frankfurte v Nemecku, v stredu 24. mája 2023.
debata (7)

Incident sa stal v stredu, kedy bol Scholz vo Frankfurte na oslave k 25. výročiu existencie Európskej centrálnej banky. Motoristovi sa podarilo vojsť medzi autá v kancelárovej kolóne a prešiel aj cez bránu frankfurtského letiska, aj keď nebola nikde nahlásená poznávacia značka jeho vozidla. Keď kancelár na letiskovej ploche vystúpil zo svojej limuzíny, muž sa k nemu vybral, potriasal mu rukou a objal ho. Scholz sa podľa Bildu nijako nebránil. Až v tomto okamihu si policajti a členovia kancelárovej ochranky zo Spolkového kriminálneho úradu všimli, že sa Scholz dostal do potenciálne nebezpečnej situácie. Muža zadržali. Hovorkyňa BKA uviedla, že nekládol odpor.

Ľudia z kancelárovho okolia povedali, že „Scholz tú situáciu nepovažoval za nič veľké, bolo to pre neho len prekvapivo vrelé objatie“.

Nemecko Habeck Čítajte viac Obavy sa naplnili. Najsilnejšia ekonomika v EÚ sa prepadla do recesie
7 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #Olaf Scholz