Navaľnyj dostal takmer 4000-stranový spis o zločinoch, ktoré spáchal vo väzení

Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj v piatok oznámil, že mu odovzdali 3828 strán opisujúcich všetky trestné činy, ktorých sa dopustil, keď už bol vo väzení. Ruský opozičný politik dodal, že napriek tomu stále nevie, z čoho je obvinený. TASR prevzala správu z portálu britského denníka The Guardian.

27.05.2023 11:10
navaľný Foto:
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj sa na televíznej obrazovke objavuje vo videu, ktoré poskytla ruská federálna väzenská služba v súdnej sieni Basmannyho súdu v Moskve 26. apríla 2023.
debata (11)

Navaľnyj v tvíte napísal: „Tak, Alexej, teraz máš naozaj problém, určite si spáchal veľa zločinov. Toto som si povedal, keď som sa pozeral na obrovské zväzky obžaloby generálnej prokuratúry voči mne, ktoré mi oficiálne odovzdali. Na 3828 stranách sú opísané všetky zločiny, ktoré som spáchal už vo väzení. Súdny proces vo veci tejto obžaloby sa začne 31. mája.“

A v tvíte pokračoval: „Aj keď rozsah a množstvo týchto zväzkov jasne ukazuje, že som zvrhlý a trvalý zločinec, nedokážem pochopiť, z čoho presne som obvinený… Väzeň Navaľnyj, dali ti spis, tak si sadni a čítaj ho. Prídeš na to, z čoho ťa obžaloba obviňuje.“

Navaľnyj si už odpykáva súhrnný trest vyše 11 rokov väzenia za spreneveru a pohŕdanie súdom. Vraví, že čelí 30 ďalším rokov v ruskej väznici pre obvinenie z terorizmu.

Navaľnyj Čítajte viac Georgetownská škola pozvala na slávnosť dcéru Navaľného, nastal chaos
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Alexej Navaľnyj