Štyria ľudia zahynuli pri nehode lode na talianskom Lago di Maggiore

Štyria ľudia zomreli v nedeľu večer na jazere Lago Maggiore v Taliansku, keď sa tam v búrke prevrátila loď s 24 osobami na palube. Na lodi bolo 22 turistov z Británie a dvaja členovia posádky, informovala agentúra ANSA. Telo poslednej obete našli záchranári dnes ráno, nikto ďalší už podľa talianskych médií nie je nezvestný.

29.05.2023 09:53 , aktualizované: 11:26
nehoda Foto:
Na zábere zverejnenom talianskymi hasičmi je vrtuľník pátrajúci po nezvestných po tom, čo sa v nedeľu 28. mája 2023 prevrátila v búrke na talianskom Lago Maggiore v regióne Lombardia turistická loď.
debata

Loď sa prevrátila medzi mestami Sesto Calende a Arona. Talianski hasiči uviedli, že 20 ľuďom sa podarilo dostať do bezpečia. Záchranárom pomáhal aj vrtuľník a potápači.

Guvernér Lombardie Attilio Fontana povedal, že „veľmi vážnu nehodu“ spôsobilo zlé počasie. Šestnásť metrov dlhé plavidlo si podľa jeho informácií prenajali turisti. Spravodajský server La Repubblica napísal, že ľudia na lodi oslavovali narodeniny.

Keď sa plavidlo okolo pol ôsmej večer prevrátilo, všetci naskákali do vody. Mnohým pasažierom sa podarilo doplávať na breh, alebo ich zachránili iné lode.

Lago Maggiore leží na južnej strane Álp a delí sa o ne Taliansko a Švajčiarsko. Patrí medzi obľúbenú turistickú destináciu. V tejto oblasti počas uplynulého dňa panovalo zlé počasie a talianska meteorologická služba vydala varovanie pred búrkami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #potopenie lode