Republikán DeSantis začal v Iowe prezidentskú kampaň

Guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis v utorok v štáte Iowa oficiálne odštartoval svoju kampaň pred budúcoročnými prezidentskými voľbami v USA.

31.05.2023 12:56
USA DeSantis kampaň voľby prezident začiatok Foto: ,
Guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis oficiálne odštartoval svoju kampaň pred budúcoročnými prezidentskými voľbami v USA v meste Clive, americkom štáte Iowa v utorok 30. mája 2023.
debata (2)

DeSantis sa na podujatí v Iowe označil za lepšiu alternatívu k exprezidentovi Donaldovi Trumpovi, hoci ho priamo nespomenul. „Vodcovstvo nie je zábava. Je o výsledkoch,“ povedal DeSantis. Trump sa tiež uchádza o republikánsku nomináciu v budúcoročných voľbách.

Spojené štáty podľa DeSantisa potrebujú energického prezidenta, ktorý je schopný pôsobiť v úrade dve volebné obdobia. Tým podľa AFP pripomenul, že Trumpovi už ústava umožňuje len jedno volebné obdobie, pretože bol prezidentom USA v rokoch 2017–21.

Ron DeSantis Čítajte viac Prichádza mini Trump. Zaujme DeSantis v boji o Biely dom iba kultúrnymi vojnami?

V Iowe hovoril o témach, ktoré sú blízke stúpencom exprezidenta Donalda Trumpa. Okrem iného kritizoval imigráciu, ktorá je podľa jeho slov mimo kontroly, a médiá obvinil zo šírenia klamstiev. Trumpa však otvorene nekritizoval, dodáva AFP.

Floridský guvernér, ktorý je katolík, sa v nedávnych rozhovoroch usiloval upozorniť na svoje konzervatívne politické opatrenia vrátane zákazu vyučovania o sexuálnej orientácii a rodovej identite na floridských školách či legislatívy v oblasti umelých prerušení tehotenstva.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Donald Trump #prezidentské voľby v USA #Ron DeSantis