Biden si pomýlil Sunakovu funkciu, nazval ho prezidentom. Pohotovo sa opravil

Americký prezident Joe Biden privítal v Bielom dome britského premiéra Rishiho Sunaka. Pomýlil si však jeho funkciu a nazval ho prezidentom. TASR správu prevzala z tlačových agentúr DPA a PA Media.

09.06.2023 06:50
sunak, biden Foto: ,
Prezident USA Joe Biden si podáva ruku s britským premiérom Rishi Sunakom, keď sa stretávajú v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone, štvrtok 8. júna 2023.
debata (17)

Biden sa rýchlo opravil a zažartoval o povýšení Sunaka. „Tak, pán prezident – pán prezident, práve som Vás povýšil. Pán premiér, som rád, že ste späť,“ citovali Bidena britské médiá.

Tento omyl pobavil aj Sunaka, v Bielom dome však vo funkcii britského premiéra doteraz ešte nebol – je ním je len od vlaňajšieho októbra.

Americký prezident pripomenul, že v uplynulých mesiacoch sa so Sunakom stretol v americkom San Diegu, severoírskom Belfaste a v japonskej Hirošime. „A teraz sme tu a v nasledujúcich 20 minútach vyriešime všetky problémy sveta,“ dodal.

Biden ocenil, že britsko-americké vzťahy sú vo veľmi dobrom stave. Pred časom voči Londýnu až taký diplomatický nebol. Nedávno totiž uviedol, že v apríli navštívil Severné Írsko aby sa uistil, že „Briti nepokazia“ mierový proces v tomto regióne. Týmto vyjadrením rozhneval najmä severoírskych unionistov.

Biden Čítajte viac Biden sa stretol s kňazom, ktorý udelil posledné pomazanie jeho synovi. Neubránil sa slzám
17 debata chyba
Viac na túto tému: #Rishi Sunak #prezident Joe Biden