Syna týrala hladom v psej búde, až odpadol. Ženu zatkli

V Rakúsku bola zatknutá 32-ročná žena, ktorá je podozrivá z brutálneho týrania svojho dieťaťa. Podľa vyšetrovateľov 12-ročného chlapca zavrela do psej búdy a nechala ho hladovať tak, že upadol do bezvedomia.

12.06.2023 18:15
debata (3)

O prípade, ktorý sa odohral vlani na jeseň v kraji Waldviertel, informoval dnes denník Kurier.

Podľa vyšetrovateľov žena svojho syna tiež opakovane bila päsťami a polievala ho studenou vodou, potom v teplotách pod bodom mrazu otvárala na niekoľko hodín okná bytu. Chlapec bol vlani v novembri privezený do nemocnice v kritickom stave – v bezvedomí, podvyživený a silne podchladený. Telesnú teplotu mu lekári namerali iba 26,8 stupňa.

Policajný hovorca Johann Baumschlager povedal denníku, že žena je vyšetrovaná z pokusu o vraždu, týranie a zanedbanie starostlivosti o maloletých. Teraz sa podľa agentúry APA nachádza vo väzbe v Kremse v spolkovej krajine Dolné Rakúsko.

kamil Čítajte viac Poľskom otriaslo úmrtie týraného chlapca. Rodina, škola i systém kryli otčima-tyrana

Orgány činné v trestnom konaní si teraz podľa APA vyžiadali psychiatrický posudok ženy kvôli podozreniu na „závažnú duševnú poruchu“ a „zjavne prítomné“ sklony k sadizmu. Koncom leta by podľa agentúry malo padnúť rozhodnutie, či bude žena formálne obžalovaná.

Kvôli ochrane dieťaťa zverejnili úrady podrobnosti k prípadu len teraz. Podľa agentúry DPA sa zdravotný stav chlapca odvtedy zlepšil, psychicky sa ale doteraz úplne nezotavil.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #týranie detí