Horelo v najväčšom zábavnom parku Nemecka, evakuovali 25-tisíc návštevníkov

V najväčšom zábavnom parku Nemecka Europa-Park v Ruste neďaleko francúzskych hraníc dnes neskoro popoludní horelo. Podľa denníka Bild bolo evakuovaných 25-tisíc ľudí. Agentúra DPA uviedla, že nie sú hlásení žiadne zranenie. Nad areálom sa vznášal hustý dym. Polícia večer uistila, že požiar je pod kontrolou.

19.06.2023 20:04
požiar Foto: ,
Nad atrakciou v zábavnom parku na juhozápade Nemecka Europa-Parku sa v pondelok 19. júna 2023 dvíha dym po tom, ako v parku vypukol veľký požiar.
debata

Polícia uviedla, že išlo o lokálne ohraničený požiar. Všetci návštevníci parku severne od Freiburgu areál usporiadane opustili. „Aktuálne nevieme nič o zranených osobách,“ uviedla polícia.

Denník Bild uviedol, že evakuovaných bolo 25 000 ľudí. Požiar podľa denníka prepukol o 16:40 a od 17:30 boli brány zábavného parku úplne uzavreté.

Podľa očitých svedkov požiar zasiahol atrakciu zvanú Zauberwelt der Diamanten (Kúzelný svet diamantov), kadiaľ vedie takzvaný alpský expres a vodná dráha, ktoré sú súčasťou tematickej oblasti venovanej Rakúsku.

Podľa DPA vlani Europa-Park, ktorý zahŕňa horské dráhy a ďalšie atrakcie, navštívilo rekordných viac ako šesť miliónov ľudí. Veľký požiar tam prepukol aj 26. mája 2018. Vtedy boli postihnuté tematické okruhy Škandinávie a Holandsko a ľahko sa zranilo sedem policajtov a hasičov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #požiar #zábavný park