Tričká, nášivky, vlajky. Po vzbure idú veci s logom vagnerovcov na dračku, ceny rastú

Ceny tovarov so znakom ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny od jej neúspešnej ozbrojenej vzbury z minulého týždňa prudko vzrástli. Kupujúci na internete tovarom v recenziách dávajú päť hviezdičiek a vyjadrujú žoldnierom podporu, informovala agentúra Reuters.

30.06.2023 06:55
vagnerovci srbsko Foto: ,
Grafity zobrazujúce logo ruskej spoločnosti Vagnerova skupina na stene v Belehrade v Srbsku (január 2023).
debata (20)

Bojovníci Vagnerovej skupiny najprv minulý týždeň obsadili Rostov na Done a odtiaľ sa vydali smerom na Moskvu. Svoje ťaženie ale žoldnieri ešte v ten deň prerušili a stiahli sa. Šéf skupiny Jevgenij Prigožin sa teraz podľa všetkého nachádza v Bielorusku a o ďalšom osude skupiny sa špekuluje.

Prigožin žiadal, aby Gerasimov a Šojgu prišli za ním do Rostova na Done
Video

Zdražovanie tovaru spojeného s Wagnerovou skupinou je viditeľné z cien ruského internetového predajcu Wildberries. Nášivka s logom wagnerovcov – ľudskou lebkou na čierno-červenom pozadí – stála v období medzi 25. a 29. júnom 525 rubľov, zatiaľ čo v týždni od 18. do 25. júna to bolo 294 rubľov.

„Vzhľadom na situáciu v krajine bol nákup spontánny,“ napísala Tatiana, jedna z kupujúcich.

Rusko, vojna na Ukrajine, Rostov na Done, Jevgenij Prigožin Čítajte viac Prigožin sľúbil odškodniť pozostalých po letcoch. "Hlupák z kolóny zostrelil všetko, čo vzlietlo," pripustil

Cena čierneho trička s vyobrazením bojovníka Vagnerovej skupiny držiaceho husle vzrástli tento týždeň na 1650 rubľov z pôvodných 1236 rubľov.

V recenzii k vlajke wagnerovcov na Wildberries sa vyjadril jeden z kupujúcich, Vladimir: „Súkromná vojenská spoločnosť Vagner je najlepšia. Veľa šťastia, chlapci. Vlajka je vynikajúca. “

Bojovníci vagnerovej skupiny, ktorá bola na čele mnohých ruských ofenzívnych akcií na Ukrajine, boli v sobotu nadšene oslavovaní obyvateľmi Rostova na Done, keď toto juhoruské mesto načas ovládli. Prezident Vladimir Putin označil ich počínanie za „zradu“ a „ranu do chrbta“.

Ľudia kupujú predmety s emblémom skupiny tiež cez konkurenčnú predajnú platformu Ozon. „Veľmi krásna a originálna kľúčenka,“ napísal jeden recenzent, ktorý zakúpený tovar ohodnotil maximálnym počtom päť hviezdičiek. „Na pamiatku všetkých, ktorí v radoch Vagnera zomreli,“ dodal.

Veľký počet bojovníkov žoldnierskej skupiny, vrátane mnohých bývalých trestancov, ktorí boli prepustení na slobodu výmenou za službu na Ukrajine, zahynul na ukrajinskom bojisku.

Spoločnosti Wildberries a Ozon sa k prudkému nárastu cien tovarov spojených s vagnerovcami odmietli vyjadriť.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Jevgenij Prigožin #Vagnerova skupina