Ukrajinské médiá špekulujú, že Kadyrov je vážne chorý

Viaceré ukrajinské médiá vrátane agentúry Unian v nedeľu informovali o špekuláciách, že čečenský autoritatívny vodca Ramzan Kadyrov je vo vážnom zdravotnom stave a že ho už niekoľko dní nikto nevidel.

02.07.2023 21:30
Rusko Putin Kadyrov stretnutie Foto: ,
Čečenský vodca Ramzan Kadyrov.
debata (92)

Údajne sa mu zhoršili jeho ťažkosti s pečeňou a obličkami. Podobné správy o Kadyrovom stave sa šírili tiež v marci. Kadyrovove milície sa zúčastňujú ruskej invázie na Ukrajinu.

Ramzan Kadyrov Čítajte viac Otrávili Kadyrova? Putin prijal jeho syna

Špekulácie o zlom zdravotnom stave Kadyrova sa podľa Unian objavili na viacerých telegramových účtoch. Jeden z týchto kanálov poukázal na príspevok Kadyrovovho syna Adama na sociálnych sieťach, v ktorom syn prosí „Najvyššieho“ o ochranu otca.

Čečenský opozičný predstaviteľ, známy pod pseudonymom Abú Saddám Šišani, potom na telegrame uviedol, že podľa niektorých informácií je Kadyrov už „na pokraji smrti“ a že už mu nezaberá dialýza. Ten istý predstaviteľ neskôr spresnil, že Kadyrov síce zverejnil živý videoprenos, aby dokázal, že je živý a zdravý, ale že v ňom nepôsobil dobre.

Kadyrov vyvracal špekulácie o svojom zlom zdravotnom stave už v marci. Čečenský líder vtedy uviedol, že neznámy predmet na jeho prste, ktorý vzbudil pozornosť, je v skutočnosti elektronické počítadlo modlitieb.

92 debata chyba
Viac na túto tému: #Ramzan Kadyrov #vojna na Ukrajine