Pri výbuchu na kyjevskom súde zomrel muž, ktorý bombu odpálil. Útočil už skôr

Pri výbuchu na súde v Kyjeve zahynul v stredu muž, ktorý sa podľa všetkého sám vyhodil do vzduchu.

05.07.2023 20:16
debata (12)

Zranenia utrpeli dvaja policajti, oznámil ukrajinský minister vnútra minister Ihor Klymenko. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

„Páchateľ zomrel na mieste. Podľa predbežných informácií sa vyhodil do vzduchu,“ uviedol Klymenko. Na sociálnej sieti doplnil, že dvaja policajti utrpeli zranenia pri zásahu v budove. Podľa ukrajinských médií, ktoré sa odvolávajú na svoje zdroje, bol útočníkom muž, ktorý už v roku 2015 hodil granát na budovu ukrajinského parlamentu. Vtedy zahynuli štyria ľudia a ďalších viac ako 140 ich utrpelo zranenie. Jeho meno je Ihor Humenuk a v minulosti bol členom pravicovej radikálnej strany Sloboda.

V budove súdu v Ševčenkivskom obvode v centrálnej časti Kyjeva došlo k výbuchu podvečer, keď tam priviedli obžalovaného muža. Ten podľa kyjevskej vojenskej správy za „nejasných okolností“ odpálil v súdnej sieni výbušné zariadenie.

Budovu i prístup k nej uzavreli a na mieste zasahovali polícia aj záchranári. Na súde bolo neskôr počuť ďalšiu explóziu, uviedol spravodajca AFP.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Kyjev #Ukrajina #výbuch bomby