Príde ďalšie prekvapenie, odkazuje Légia Sloboda Ruska a plánuje ďalšie výpady do Ruska

Polovojenská organizácia Légia Sloboda Ruska, ktorá je súčasťou Ozbrojených síl Ukrajiny a tvoria ju prebehlíci z ruských ozbrojených síl a ruskí dobrovoľníci, plánuje v blízkej budúcnosti vykonať ďalšie akcie v ruských oblastiach hraničiacich s Ukrajinou.

09.07.2023 10:49
Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor Foto: ,
Bojovníci partizánskeho odboja Ruský dobrovoľnícky zbor na hraniciach v oblasti Suma, máj 2023.
debata (101)

„V nadchádzajúcom mesiaci alebo tak príde ďalšie prekvapenie,“ povedal Maximillian Andronnikov, ktorý si hovorí Cézar, v rozhovore pre britský nedeľník The Observer, o ktorom informuje agentúra DPA.

„Bude to naša tretia misia,“ uviedol ďalej Andronnikov a dodal, že nasledovať bude štvrtá a piata. „Máme ambiciózne plány. Chceme oslobodiť celé naše územie,“ pokračoval.

Ukrajina, voojna Čítajte viac Ruskí partizáni môžu byť pre Ukrajinu aj problém, myslí si expert

V máji a júni bojovníci légie spolu s príslušníkmi Ruského dobrovoľníckeho zboru uskutočnili niekoľko výpadov na územie ruskej Belgorodskej oblasti. Vláda v Kyjeve zdôrazňuje, že s útokmi nemá nič spoločné.

Légia je podľa Andronnikova odkázaná na pomoc ukrajinskej armády, no o operáciách na ruskom území rozhoduje nezávisle. Používa prevažne obrnené vozidlá, ktoré ukoristila ukrajinská armáda v bojoch s ruskými silami.

Veliteľ Ruského dobrovoľného zboru známy ako...
Bojovníci partizánskeho odboja Ruský...
+4Bojovník Ruského dobrovoľníckeho zboru v...

Andronnikov sa domnieva, že ruský prezident Vladimir Putin je po júnovej vzbure žoldnierov Vagnerovej skupiny oslabený. Očakáva, že Putinov režim padne do konca roku 2024. Tvrdí, že v ruskej armáde vládne nespokojnosť, pretože mnohí vojaci, ktorí tam vstúpili z finančných dôvodov, nedostali výplaty.

Litva varuje pred vagnerovcami, nemeckí vojaci ju už chránia
Video

Polovojenské jednotky ako Légia Sloboda Ruska sú obviňované z prepojenia na pravicovo-extrémistické organizácie. V rozhovore pre The Observer sa Andronnikov označil za prívrženca konštitučnej monarchie, ktorý obdivuje bývalých britských premiérov Winstona Churchilla a Margaret Thatcherovú. V légii podľa neho bojujú ľudia s ľavicovými a pravicovými názormi, ale aj sklamaní stúpenci ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.

101 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Légia Sloboda Rusku