Pri streľbe v USA zahynuli štyria ľudia. V tomto roku prebehli už stovky masových strelieb

Pri streľbe pri meste Hampton v americkom štáte Georgia zahynuli štyria ľudia, traja muži a jedna žena. Strelec je na úteku a polícia po ňom pátra, uviedla agentúra AP. Úrady vyzvali miestnych obyvateľov, aby sa oblasti Dogwood Lakes, kde k streľbe došlo, vyhýbali.

16.07.2023 06:51
Georgia, streľba, USA Foto: ,
Na tejto fotografii, ktorú na Twitteri zverejnil Steve Gehlbach z WSB-TV, stojí šéf Hamptonskej polície James Turner v strede vedľa obrazu podozrivého Andreho Longmora počas tlačovej konferencie v Hamptone v štáte Georgia v sobotu 15. júla 2023. Úrady pátrajú po Longmorovi, ktorý je podozrivý zo zastrelenia troch mužov a ženy v Hamptone.
debata (1)

Streľba sa odohrala v sobotu okolo 10:45 dopoludnia miestneho času (16:45 SELČ). „Môžem potvrdiť, že štyria ľudia zomreli,“ uviedla hovorkyňa miestnych úradov Melissa Robinsonová. „V tejto chvíli sa po podozrivom stále pátra,“ dodala. Motív činu nebol zverejnený.

Ako uviedol na následnej tlačovej konferencii James Turner, policajný veliteľ v Hamptone, pátra sa po 40-ročnom mužovi menom Andre Longmore, ktorý pochádza priamo z Hamptonu. Polícia vychádza z toho, že je ozbrojený a nebezpečný.

Mená obetí neboli zverejnené. Úrad šerifa ponúka odmenu 10 000 dolárov za informácie vedúce k zadržaniu podozrivého. Šerif Reginald Scandrett sa obrátil aj priamo na utečeného útočníka: „Nech si kdekoľvek, budeme ťa prenasledovať do akejkoľvek diery, v ktorej sa schováš, a dostaneme ťa do väzby.“

Mesto Hampton leží asi 50 kilometrov južne od Atlanty a má okolo 8000 obyvateľov.

Len od začiatku tohto roka sa v USA odohralo 382 prípadov masovej streľby. Nezisková organizácia Gun Violence Archive, ktorá štatistiku vedie, masovú streľbu definuje ako takú, pri ktorej utrpia zranenia alebo prídu o život najmenej štyria ľudia, nerátajúc do toho strelca.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #masová streľba