Netanjahu dostal kardiostimulátor

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu podstúpil operáciu, pri ktorej mu implantovali kardiostimulátor. Podľa denníka Haarec bola operácia úspešná a 73-ročný politik nemocnicu opustí ešte v nedeľu.

23.07.2023 06:39
Benjamin Netanjahu Foto:
Benjamin Netanjahu
debata

„Pred týždňom mi bol voperovaný monitorovací prístroj. Tento prístroj dnes (v sobotu) večer zapípal a povedal, že musím dostať kardiostimulátor a že je potrebné to urobiť už dnes v noci,“ uviedol Netanjahu vo videovyhlásení, z ktorého citovala agentúra Reuters.

Netanjahu (73) podstúpil operáciu len niekoľko dní po tom, ako ho po zdravotných ťažkostiach vrátane závratov na krátko hospitalizovali. Lekári mu diagnostikovali pravdepodobnú dehydratáciu.

Centrum sa vtedy v rámci kardiologických testov rozhodlo použiť Holterov prístroj na monitorovanie jeho srdcového rytmu, uviedol minulý týždeň Amit Segev, vedúci kardiológie v danom stredisku.

„Cítim sa výborne, ale počúvnem svojich lekárov,“ povedal Netanjahu v krátkom videozázname. Dodal, že v sobotu večer sa na prístroji ozval alarm, čo znamenalo, že okamžite potrebuje kardiostimulátor.

Podľa amerického Národného inštitútu zdravia (NIH) sa kardiostimulátor používa, keď srdce pacienta bije príliš pomaly, čo môže spôsobiť mdloby.

Môže sa použiť aj na liečbu srdcového zlyhania. Vysielaním elektrických impulzov do srdca zariadenie zvyšuje alebo udržiava srdcový tep v normálnom rytme, čím umožňuje srdcu pumpovať krv do tela obvyklou rýchlosťou.

Netanjahu podľa tlačovej agentúry AP očakáva, že ho prepustia z nemocnice ešte v nedeľu a pôjde do parlamentu pred hlasovaním o spornej reforme súdnictva. Izrael v súvislosti s týmto plánom čelí rozsiahlym protestom.

V sobotu večer vyšli do ulíc izraelských miest státisíce ľudí, aby pred kľúčovým pondelkovým hlasovaním v Knesete proti nemu demonštrovali. Hlavným osnovateľom tohto plánu je práve Jariv Levin.

debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Benjamin Netanjahu