Reznikov: Na Krymský most budeme útočiť ďalej. Oslabuje to Rusov

Obranné sily Ukrajiny budú pokračovať v úderoch na Ruskom okupovaný Krym a Krymský most, pretože je to nevyhnutné na narušenie nepriateľskej logistiky. V rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

25.07.2023 10:19
Kerčský most / Krymský most / Foto:
Kerčský (Krymský) most v plameňoch.
debata (89)

„Všetky tieto ciele sú oficiálne, pretože (útoky na ne, pozn.) znížia schopnosť Rusov bojovať proti nám a pomôžu zachrániť životy Ukrajincov. Je to normálna taktika zničiť logistické trasy nepriateľa, aby sa zastavila jeho schopnosť získať viac munície, paliva, jedla a tak ďalej. Preto proti nim použijeme túto taktiku,“ vyhlásil.

Ako ukrajinský morský kamikadze dron prenikol cez ruskú obranu
Video
Ukrajine sa podľa všetkého podarila ďalšia odvážna operácia. Dronmi zo vzduchu a z mora zasiahla čiernomorskú ruskú flotilu v okupovanom Sevastopole na Kryme. Ponížená Moskva po útoku pozastavila dohodu o vývoze ukrajinského obilia. Nie je celkom jasné, čo všetko Ukrajinci zničili, ale novinár Andrij Caplienko zverejnil video, ako sa morský kamikadze dron blíži ku Sevastopolu k svojim cieľom. Pravosť nahrávky nebolo zatiaľ možné overiť, no aj niektorí ruskí vojenskí blogeri informovali, že Ukrajincom sa podarilo zasiahnuť loď Admirál Makarov, čo je hlavná fregata ruskej čiernomorskej flotily. / Zdroj: Twitter Andrija Caplienka

Reznikov taktiež povedal, že protiofenzíva ide podľa plánu, ale priznal, že sa oneskorila. Zdôraznil, že Kyjev sa na rozdiel od Rusov snaží myslieť na životy svojich vojakov. Tvrdí, že ak ukrajinské sily dokážu úspešne preraziť rozsiahle obranné línie Rusov pozdĺž ukrajinského pobrežia Azovského mora, ktoré spája Krym s Donbasom, bol by to pre Kyjiv „dobrý výsledok“.

vojna na Ukrajine Čítajte aj Generál Milley: Ukrajina má ešte významné sily, ktoré do bojov nenasadila

Reznikov zároveň verí, že do budúceho leta Ukrajina vyhrá vojnu a v júli 2024 bude môcť vstúpiť do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Dovolenka? Kyjev varuje Rusov pred cestou na Krym
Video
Ukrajina má pre Rusov jednu dovolenkovú radu. Nechoďte na Krym! / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany
89 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Krym #vojna na Ukrajine #Olexij Reznikov #Krymský most