Pád vrtuľníka na Sibíri si vyžiadal šesť mŕtvych. Bol plný turistov

V Altajskej republike na Sibíri sa zrútil vrtuľník Mi-8, zahynulo šesť ľudí. S odvolaním sa na záchrannú službu a zdravotníkov o tom dnes informovala ruská agentúra TASS, podľa ktorej stroj pri pristátí zavadil o drôty elektrického vedenia. Ďalších sedem ľudí podľa predbežných informácií utrpelo zranenia. Nejasnosti panujú ohľadom počtu ľudí na palube, podľa prvotných informácií ich bolo 13, iné zdroje uvádzajú 15 osôb.

27.07.2023 12:29
Rusko, Vrtuľník, Sibír, havária, Foto:
Horiace trosky vrtuľníka Mi-8, 27. júla 2023.
debata

Nešťastie sa stalo v obci Tjungur v Altajskej republike, ležiacej v rovnomennom pohorí v južnej časti Sibíri. Helikoptéra pri pristátí zavadila o drôty, spadla a začala horieť, uviedol zdroj ruskej štátnej agentúry zo zdravotníckej služby. Na zemi nie sú podľa predbežných údajov žiadne obete ani škody, píše TASS.

Spravodajský server Meduza upozornil na videá, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a zachytávajú následky nešťastia. Sú na nich vidieť horiace trosky vrtuľníka na trávnatej ploche a za ním je vidieť stĺp elektrického vedenia so strhnutými drôtmi.

Ukrajina Krym výbuchy dym Čítajte aj Na Kryme sa zrútil ruský vojenský vrtuľník, zahynuli dvaja piloti

Stroj podľa ruskej agentúry patril spoločnosti Altaj Avia a cestovali ním turisti. Niektoré ruské zdroje uvádzajú, že na palube bolo 13 ľudí. Ruská federálna agentúra pre leteckú dopravu Rosaviacija ale uviedla, že na palube stroja bolo 15 ľudí: traja členovia posádky a 12 cestujúcich.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Sibír #havária vrtuľníka #Mi-8