Kaliforniu sužujú prírodné požiare, hasenie komplikuje vietor

Rozsiahly prírodný požiar sa šíri v prírodnej rezervácii Mojave v americkom štáte Kalifornia. Hasičom sa plamene nedarí dostať pod kontrolu pre nepriaznivé poveternostné podmienky. TASR o tom informuje podľa pondelkovej správy agentúry AP.

31.07.2023 06:40
kalifornia, požiar Foto:
Rozsiahly prírodný požiar v prírodnej rezervácii Mojave v americkom štáte Kalifornia.
debata (2)

Požiar, ktorý v piatok vypukol v odľahlej časti rezervácie Mojave, sa v nedeľu z juhovýchodu Kalifornie rozšíril do susednej Nevady. Na niektorých miestach až šesťmetrové plamene podľa úradov spálili viac ako 284 štvorcových kilometrov porastu. Požiar zatiaľ neohrozuje obydlia a nebola nariadená evakuácia. Situáciu však komplikuje nepravidelný vietor v oblasti.

Ďalší prírodný požiar sužuje hornatú časť okresu Riverside na juhu Kalifornie. Miestne úrady tam v sobotu nariadili evakuáciu viac ako 1 300 ľuďom. Pri hasení utrpel zranenia jeden hasič.

Rodos / Požiar / Hasič / Oheň / Čítajte viac Grécke úrady zrušili stav núdze na ostrove Rodos, horí ale pri Olympii m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR
2 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Kalifornia #lesné požiare