Gruzínci opäť poslali ruskú výletnú loď „do prdele“. Pridali k tomu aj vajcia a fľaše

Výletná loď Astoria Grande s niekoľkými stovkami pasažierov vrátane ruských občanov v pondelok na druhý pokus priplávala do gruzínskeho prístavu Batumi. Rusov, ktorí sa odvážili prestúpiť do pripraveného autobusového transferu, však čakalo nepríjemné prekvapenie.

31.07.2023 13:53
Výletná loď Astoria Grande Foto:
Výletná loď Astoria Grande.
debata (154)

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na gruzínske médiá, demonštranti na autobus hádzali vajíčka a fľaše.

Spomenutá loď sa pokúsila zakotviť v Batumi už vo štvrtok po priplávaní z ruského Soči, no musela opustiť tento čiernomorský prístav po protestoch aktivistov. Reportéri nachádzajúci sa na mieste uviedli, že na palube lode sa stále nachádza väčšina pasažierov.

Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008. Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo" Abcházsko. Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu. Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.

Russia is a terrorist state / Rusko teroristi / Čítajte viac 'Ruská loď, choď do prdele'. Gruzínci vyhnali stovky Rusov z prístavu pri Čiernom mori

Na palube lode dovolenkuje viacero „prominentných“ podporovateľov ruského režimu, napríklad hudobník Dmitrij Fomin otvorene podporujúci vojenskú agresiu na Ukrajine a ruského vodcu Putina, či Bielorus Dmitrij Koldun, ktorý v roku 2018 koncertoval v samozvanej Doneckej ľudovej republike a podporuje agresívnu politiku Ruska.

154 debata chyba
Viac na túto tému: #Gruzínsko #vojna na Ukrajine #Batumi