Jeden útok, dvesto mŕtvych Rusov. Ukrajinci sa pochválili videom z úderu raketami HIMARS

Ďaleko od frontovej línie a predsa v smrteľnom nebezpečí. Podľa Ukrajincov raketami HIMARS zabili naraz dvesto ruských vojakov zhromaždených na pláži. Ukrajinské Národné centrum odporu zverejnilo aj video.

03.08.2023 19:11
debata (492)
Zábery z útokov raketami HIMARS, ktoré zabili dvesto ruských vojakov
Video

Ruskí vojaci sa nachádzali na ostrove Džarylhač, ktorý má byť pre nich výcvikovým priestorom. Národné centrum odporu zverejnilo video začiatkom týždňa, ale neuviedlo presný čas, kedy sa útok odohral. Podľa centra im pomohli informácie, ktoré poskytlo „podzemie“ na okupovaných územiach.

Ruskí vojaci sa zrejme cítili v bezpečí, keďže najbližšie ukrajinské jednotky boli vzdialené desiatky kilometrov, ale dostrel rakiet HIMARS, upravených pre použitie vo vojne na Ukrajine, je 80 kilometrov.

Podľa Euromaidan Press si operátor špionážnych dronov všimol, že ruská armáda nemala obavy z náhleho útoku, keďže sa konali ranné nástupy, kde boli vojaci pohromade. Keďže sa to pravidelne opakovalo, Ukrajinci si našli vhodný čas na útok, keď bolo zhromaždených veľa vojakov. Údery rakiet podľa odhadov zabili dvesto ľudí. Ruské zdroje obviňovali veliteľov zo zanedbania operačnej bezpečnosti, uviedol Euromaidan Press.

Ako strieľa a ničí HIMARS. Rusi majú z americkej zbrane strach
Video

© Autorské práva vyhradené

492 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #HIMARS