V okupovaných častiach Chersonskej oblasti budú Rusi učiť mladých ľudí falšovať voľby

Na dočasne okupovaných územiach Chersonskej oblasti vytvorili Rusi takzvané „školy mladých voličov“, ktoré majú podľa opozície naučiť tínedžerov falšovať priebeh volieb. Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedlo to ukrajinské Národné centrum odporu.

07.08.2023 09:22
Putin, Prigožin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin.
debata (190)

„Rusi vytvorili na dočasne okupovaných územiach Chersonskej oblasti ‚školy mladých voličov‘, ktorých cieľom je pripraviť stredoškolákov na ‚voľby prezidenta Ruskej federácie‘. V školách budú spolupracovníci z falošných volebných komisií učiť tínedžerov falšovať priebeh volieb. V skutočnosti je úlohou škôl vychovať ‚pozorovateľov‘ na pseudovoľby v diktátorskej krajine,“ uviedlo spomenuté centrum.

Ukrajinské vzdušné sily: zničili sme už 3 500 ruských cieľov
Video

Výcvik v takýchto „školách“ sa začne v septembri a potrvá do marca 2024. Za proces je zodpovedná novovytvorená „verejná komora“, ktorá pozostáva z viacerých spolupracovníkov, dodáva opozícia.

vladimir putin Čítajte viac CNN: Putin čaká na Trumpa, inváziu nestopne. Moskva: Neriadime sa podľa USA

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že ruský vodca Vladimir Putin získa v budúcoročných prezidentských voľbách viac ako 90 % hlasov. Neskôr Peskov tieto slová poprel. V júli ruské nezávislé médium Meduza napísalo, že Kremeľ rozhodol, že Putin by mal vo voľbách v roku 2024 získať viac ako 80 % hlasov.

Má Putin dvojníkov? Posúďte sami

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že šéf Kremľa Vladimir Putin má minimálne troch dvojníkov. Pozrite si ruského prezidenta na fotografiách. Nájdete nejaké rozdiely?

Fotogaléria
Vladimir Putin na snímke z roku 2004 s...
Putin s vtedajším americkým prezidentom...
+7Putin s opernou divou Annou Netrebko v roku 2008.
190 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine