Zelenskyj: Pokiaľ budú Rusi pokračovať, odpálime im každú jednu loď. Odpovieme na všetky útoky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval Rusko, že ak bude naďalej pokračovať v útokoch na ukrajinské prístavy, môže prísť o všetky lode. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na argentínske noviny La Nacion.

08.08.2023 10:48
Olenegorskij Gorňak Foto:
Poškodená ruská výsadková loď Olenegorskij Gorňak pri prístave Novorossijsk po zásahu ukrajinským námorným dronom.
debata (154)

Zelenskyj sa tak vyjadril počas tlačovej konferencie pre latinskoamerické médiá, keď uviedol, že Ukrajinci síce nemajú toľko zbraní, ale ak budú Rusi „pokračovať v streľbe, môžu do konca vojny zostať bez plavidiel“. „A práve to im chceme ukázať. Ukrajina rozhodne odpovie na všetky útoky na civilné obyvateľstvo a obilné koridory,“ skonštatoval ukrajinský líder.

450 kg TNT, ukrajinský útok námorným dronom zničil ruskú loď
Video
Ukrajina v noci na piatok 4. augusta 2023 pri špeciálnej operácii pri ruskom prístave Novorossijsk zasiahla ruskú výsadkovú loď triedy 775 Olenegorskij Gorňak. / Zdroj: Ukrajinská tajná služba SBU

Jeho vyjadrenia prišli po tom, ako ukrajinské námorné drony v posledných dňoch zasiahli ruský ropný tanker a vojnovú loď. „Ak bude Rusko naďalej dominovať v Čiernom mori a blokovať ho odpaľovaním rakiet, Ukrajina urobí to isté, čo je spravodlivá obrana ukrajinských schopností,“ dodal.

154 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Kyjev #Čierne more #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj #vojenské drony