Šťastlivec na Floride vyhral v lotérii astronomický jackpot 1,58 miliardy dolárov

Niekto v štáte Florida vyhral v utorok večer jackpot 1,58 miliardy dolárov (1,44 miliardy eur) v americkej lotérii Mega Millions. Skončilo sa tak hromadenie peňazí v lotérii, ktoré trvalo takmer štyri mesiace. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP.

09.08.2023 11:53
lotéria, Jackpot, Mega Millions, tiket Foto: ,
Výhercovia jackpotu v lotérii Mega Millions sú zriedkaví, šanca uhádnuť všetky čísla je veľmi malá.
debata

Vylosovanými výhernými číslami boli 13, 19, 20, 32, 33 a zlaté dodatkové číslo 14.
Pred veľkým víťazstvom v utorok večer sa uskutočnilo 31 žrebovaní bez toho, aby niekto uhádol všetky správe čísla. Jackpot tejto lotérie niekto naposledy vyhral 18. apríla. Vďaka takémuto priebehu plynulo rástol, až sa stal tretím najväčším v dejinách USA.

Výhercovia jackpotu v lotérii Mega Millions sú zriedkaví, šanca uhádnuť všetky čísla je pomerne malá. Matematická pravdepodobnosť na úspech je približne 1 k 302,6 milióna.

Sumu 1,58 miliardy dolárov vyplatia výhercovi v prípade, že sa rozhodne pre 30 ročných splátok. Výhercovia však takmer vždy uprednostňujú jednorazové vyplatenie, ktoré je pri utorkovom jackpote odhadom 783,3 milióna dolárov (715,73 milió­na eur).

Vyhraté peniaze podliehajú federálnym daniam a výhry v lotérii zdaňujú aj mnohé štáty USA. Výnos z lotérie sa používa na podporu vzdelávania, cestovného ruchu, dopravy a iných odvetví. Štátni úradníci dúfajú, že zvýšený záujem hráčov prinesie viac peňazí do rozpočtu.

Lotériu Mega Millions hrajú ľudia v 45 štátoch USA, vo Washingtone D.C. a na Amerických Panenských ostrovoch. Žrebuje sa v nej päť čísiel spomedzi 70 bielych loptičiek a dodatková zlatá Mega loptička sa vyberá zo sady 25 loptičiek. Cena za tiket je minimálne dva doláre.

Dolár Čítajte aj Jackpot v lotérii Mega Millions prekročil miliardu dolárov
debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Florida #lotéria #Mega Millions #jackpot