Sklad pri Moskve a v blízkosti Putinovej rezidencie zachvátil mohutný požiar. Ozývali sa explózie

V ruskom meste Odincovo, ktoré sa nachádza západne od Moskvy a medzi rezidenciou ruského prezidenta Vladimira Putina a letiskom Vnukovo, začal horieť sklad, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na ruské úrady. Obete hlásené neboli a príčina požiaru je nejasná.

11.08.2023 11:07
debata (61)

Okolo polnoci moskovského času (23: 00 SELČ) požiar horel na 2000 metroch štvorcových.

Kanál Nexta medzitým zverejnil zábery požiaru na sociálnej sieti twitter. Podľa serveru miestni obyvatelia na sociálnych sieťach píšu, že sa z miesta ozývali zvuky podobné explóziám.

Požiar blízko Moskvy vypukol aj vo štvrtok. Bolo to v ruskom meste Domodedovo neďaleko Moskvy, kde sa nachádza medzinárodné letisko. S odvolaním sa na ruské úrady o tom informovala agentúra RIA Novosti, podľa ktorej horel autoservis. Príspevky na sociálnych sieťach podľa agentúry Reuters a ruskojazyčného serveru BBC hovorili o tom, že pred vypuknutím požiaru boli počuť explózie. Starosta Moskvy Sergej Sobjanin okrem toho uviedol, že ruské sily zostrelili dva drony, ktoré leteli smerom na Moskvu.

Mohutný výbuch pri Moskve. K nebu stúpal hríb dymu
Video
Ruským mestom Sergijev Posad neďaleko Moskvy otriasol v stredu 9. augusta 2023 silný výbuch. K nebu po explózii stúpal hríb dymu. Výbuch podľa agentúry TASS nastal v miestnom sklade s pyrotechnikou. / Zdroj: Telegram/Mash

Letiská Domodedovo a Vnukovo v noci na štvrtok odložili štart aj pristátie desiatok lietadiel, uviedla agentúra RIA Novosti. Obmedzenie trvalo zhruba od druhej hodiny ráno do piatej hodiny ráno (od 1.00 h SELČ do 4.00 h SELČ). Agentúra oznámila, že tieto obmedzenia boli na letisku Domodedovo zavedené s cieľom „zabezpečiť pre lety ďalšie bezpečnostné opatrenia“.

K príčine požiaru v meste Domodedovo sa úrady jasne nevyjadrili. Plamene sa podľa veľmi stručnej správy agentúry TASS podarilo okolo piatej hodiny miestneho času (štvrtej hodiny SELČ) zlikvidovať. Informácie o obetiach alebo zranených nie sú. Plamene podľa agentúry zasiahli oblasť s rozlohou 1000 metrov štvorcových. Podľa adresy, ktorú zverejnili ruské úrady, sa autoservis nachádza zhruba desať kilometrov od letiska Domodedovo, jedného z najrušnejších v Rusku.

výbuch Čítajte aj Mestom pri Moskve otriasol mohutný výbuch: 43 zranených. Podľa Rusov zlyhal „ľudský faktor"

Moskovský starosta Sobjanin onedlho po tom, ako sa objavili správy o požiari v Domodedove, informoval o zostrelení dvoch dronov letiacich smerom na Moskvu. Tieto bezpilotné lietadlá sa podľa neho podarilo ruským silám zlikvidovať okolo štvrtej ráno (3:00 SELČ). Jeden bol podľa neho zostrelený v Kalužskej oblasti a druhý v oblasti diaľničného okruhu okolo Moskvy.

vojna na Ukrajine, dron, Avdejevka Čítajte aj Ukrajinská odplata sa blíži, Moskva má veľký problém, varuje Kyjev vo videu. Zverejnili presný dátum úderu

V stredu otriasla mohutná explózia mestom Sergijev Posad neďaleko Moskvy. Starosta mesta v stredu uviedol, že výbuch v sklade pyrotechnicky v miestnej továrni na optické prístroje si vyžiadal jednu obeť a 60 zranených, no osem ďalších ľudí bolo nezvestných. Záchranári a vyšetrovatelia vo štvrtok podľa ruských tlačových agentúr oznámili, že neznámy doteraz zostáva osud 12 ľudí. Explóziu kriminalisti vyšetrujú podľa paragrafu o porušení bezpečnostných pravidiel v priemysle, v sociálnych sieťach sa predtým objavili aj dohady o útoku dronu. V nemocniciach podľa serveru Meduza vo štvrtok bolo 14 ranených, z toho traja vo vážnom stave na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

61 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #Kremeľ #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine