Juh Indie zachvátila filmová horúčka. Kvôli premiére filmu s indickým Tomom Cruisom dostali zamestnanci v práci voľno

Juh Indie zachvátila filmová horúčka kvôli napäto očakávanej premiére filmu Jailer, v ktorom hlavnú úlohu stvárnila veľká hviezda tamojšej kinematografie - herec Rádžínikanth.

12.08.2023 11:44
Rádžínikanth / Jailer / Foto: ,
Žena v meste Bombaj ukazuje lístky na premiéru filmu Jailer v hlavnej úlohe s hercom Rádžínikanthom
debata

Akčný thriller v tamilčine vzbudzuje taký veľký záujem, že mnoho zamestnávateľov dalo svojim ľuďom deň voľna, aby si mohli v pokoji zájsť do kina, píše server stanice CNN.

Sedemdesiatdvaročný Rádžínikanth má na juhu Indie obrovské zástupy fanúšikov, ktorí ho uctievajú takmer ako božstvo. Jailer je navyše prvý film po dvoch rokoch, v ktorom hrá.

Vzdelávacia firma Redbooks Abroad so sídlom v štáte Kérala svojim zamestnancom dala kvôli filmu deň voľna, darovala lístky na premiéru a popriala im, aby si v pokoji užili „magické okamihy na striebornom plátne“. Ďalšia spoločnosť Le Hive pracovníkom dala pol dňa voľna s tým, že sa chce vyhnúť hromadným absenciám.

Film vo štvrtok, kedy prvýkrát prišiel do kín, zarobil päť miliónov dolárov a očakáva sa, že bude mať rekordný úspech. Jeho zárukou je práve meno protagonistu Rádžínikantha, ktorý hral už vo viac ako 160 filmoch a patrí k najväčším ázijským hereckým hviezdam. Jeho status sa prirovnáva k postaveniu Toma Cruisa v Hollywoode.

Indický filmový priemysel v zahraničí reprezentuje najmä Bollywood s rozsiahlou kinematografiou v hindčine. Takmer polovica z 1,4 miliardy obyvateľov Indie však nemá hindčinu ako rodný jazyk, a tak prekvitá aj produkcia v telugčine (Tollywood) a tamilčine (Kollywood), pripomenula CNN. Tento rok film RRR z produkcie Tollywoodu spôsobil obrovský rozruch, keď uspel aj na Oscaroch, kde získal sošku za najlepšiu filmovú pieseň.

debata chyba
Viac na túto tému: #India #filmová premiéra