Otca detí zázrakom zachránených v džungli zatkli. Zneužíval zrejme dcéru

Dva mesiace po tom, čo boli po havárii lietadla zachránené štyri deti z kolumbijského dažďového pralesa, biologického otca dvoch z nich zatkli a obvinili pre podozrenie zo zneužívania. Oznámila to v nedeľu agentúra AFP.

14.08.2023 06:48
Kolumbia, stratené deti
Kolumbijskí Vojaci a domorodci pózujú so štyrmi bratmi, ktorí boli nezvestní po smrteľnej havárii lietadla v džungli Solano v štáte Caqueta.
debata

Štyridsaťsedemročný Manuel Ranoque je obvinený z pohlavného zneužívania svojej staršej nevlastnej dcéry Lesly od jej desiatich rokov, uviedla v sobotu večer miestneho času prokuratúra v meste Florencie. Zatkli ho v piatok a zatiaľ by mal zostať vo väzbe.

Deti z domorodého kmeňa Huitotov prežili po havárii lietadla, ku ktorej došlo 1. mája, v amazonskom dažďovom pralese na juhu Kolumbie 40 dní. Pri nehode zahynuli pilot a ich matka. Deti vo veku od jedného do 13 rokov sa samé predierali nebezpečnou, kým ich začiatkom júna našli asi päť kilometrov od miesta havárie.

Kolumbia, deti Čítajte viac Deti sa po 40 dňoch v džungli zotavujú, prežili v domove jaguárov a hadov. Pomohol pes

Dvanásťročná Lesly sa po nehode starala o svojich súrodencov a viedla ich džungľou. Úplne vychudnuté deti strávili po svojej záchrane mesiac v nemocnici.

Následne však prepukol spor o starostlivosť o deti medzi starými rodičmi z matkinej strany a zatknutým otcom dvoch najmladších detí. Deti sú preto zatiaľ umiestnené v domove.

debata chyba
Viac na túto tému: #kolumbia #zneužívanie detí