V ruskej armáde nastal konflikt. Kadyrovovci a Dagestanci po sebe spustili streľbu, zomreli desiatky z nich

V okupovanej dedine Mychajlivka v Záporožskej oblasti nastal konflikt medzi jednotkami ruskej armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské Národné centrum odporu, do sobotňajšieho incidentu boli zapojení bojovníci čečenského vodcu Ramzana Kadyrova a Dagestanci.

14.08.2023 16:55
Rusko, Čečenci, Kadyrov Foto: ,
Čečenskí vojaci počúvajú vystúpenie čečenského vodcu Ramzana Kadyrova v Groznom v utorok 29. marca 2022.
debata (137)

Do spomenutej obce prišli v sobotu ruskí propagandisti, aby nakrútili príbeh o mimoriadnom prínose vysokého predstaviteľa z radov kadyrovovcov pri rozvoji okupovaných území. Vo večerných hodinách sa kadyrovovci a dagestanskí bojovníci z inej jednotky ruských okupačných síl dostali do slovnej potýčky.

Čečenský diktátor Ramzan Kadyrov sa hrá na vojakov
Video
Pozrite si absurdné propagandistické video čečenského diktátora dosadenéhío Moskvou Ramzana Kadyrova.

Počas hádky jeden z okupantov začal strieľať do vzduchu. Pri potýčke utrpel jeden z okupantov početné bodné rany nezlučiteľné so životom. To viedlo k otvorenej konfrontácii medzi jednotkami, počas ktorej boli použité granátomety, ručné granáty a automatické zbrane. Podľa Národného centra odporu boli úspešnejší Dagestanci.

Rusko Čečensko novinárka investigatívna zbitá Čítajte aj Ruskú novinárku brutálne zmrzačili Čečenci. Rozhnevala Kadyrova, Moskva odsudzuje útok

Na oboch stranách prišlo o život dohromady 20 vojakov a viac ako 40 utrpelo zranenia. Veliteľa jednotky kadyrovovcov za trest poslali do prvej línie.

137 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Dagestan #Ukrajina #Ramzan Kadyrov #vojna na Ukrajine