Údery na tyl Rusov môžu spôsobiť paniku medzi ruskými vojakmi v prednej línii. Ich obrana je krehká

Ukrajinské údery na oblasti v tyle ruskej armády zhoršujú morálku ruských vojakov, čo ohrozuje stabilitu ruských obranných síl na mnohých kritických miestach frontu. V hodnotení vývoja vojny na Ukrajine to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

21.08.2023 10:35
Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine Foto: ,
Ukrajinskí vojaci strieľajú zo samohybnej húfnice na ruské pozície pri meste Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v utorok 7. marca 2023.
debata (116)

Opakované ukrajinské útoky majú potenciál spôsobiť paniku, ktorá sa môže „rýchlo zintenzívniť a rozšíriť medzi ruskými jednotkami v prednej línii“, konštatuje inštitút. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinská odplata sa blíži, varuje Kyjev
Video
Ukrajinský úrad pre strategickú komunikáciu (afustratcom) zverejnil na svojich sociálnych sieťach animované video, v ktorom varuje, že sa Rusku pomstí za utrpenie Ukrajincov. / Zdroj: Ukrajinský úrad pre strategickú komunikáciu

Už predošlá správa ISW poukázala na krehkosť ruskej obrany na prednej línii a dodala, že neschopnosť Ruska rotovať jednotky na fronte naznačuje vyčerpanie rezerv. Inštitút zároveň uviedol, že ukrajinské údery na oblasti hlboko v ruskom tyle vytvárajú nespokojnosť v ruskom informačnom priestore a vyvolávajú kritiku velenia armády.

Ukrajinský vojak pri streľbe z raketometu Grad...
Ukrajinskí vojaci pripravujú rakety s letákmi,...
+4Ukrajinskí vojaci vkladajú letáky, ktoré...

„Niektorí ruskí vojenskí blogeri vyjadrili hnev po nedávnych ukrajinských útokoch na Krymský most a vyzvali ruské sily, aby sa zacielili na rodiny, domy a ďalšie nehnuteľnosti tvorcov ukrajinských rozhodnutí, aby odradili od ďalších ukrajinských úderov proti oblastiam hlboko v ruskom tyle,“ napísal ISW.

krymský most Čítajte aj Exkluzívne zábery: Takto Ukrajinci dronom zaútočili na Krymský most
116 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #ruská armáda #vojna na Ukrajine #ukrajinská protiofenzíva #ISW