Sullivan: Vojna na Ukrajine neuviazla na mŕtvom bode. Situácia je dynamická

Poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v utorok vyhlásil, že vojna na Ukrajine neuviazla na mŕtvom bode. Reagoval tak na obavy z pomalého postupu ukrajinských síl od začiatku ich protiofenzívy, uviedla agentúra AFP.

22.08.2023 22:37
Ukrajina, Rusko, Sullivan Zelenskyj Foto:
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a poradca amerického prezidenta Joea Bidena pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan počas stretnutia 4. novembra 2022 v Kyjeve.
debata (35)
Akú ničivú silu majú letecké kazetové bomby
Video

„Nie, nemyslíme si, že konflikt na Ukrajine sa dostal do slepej uličky,“ povedal Sullivan v odpovedi na novinársku otázku. Situáciu označil ako „dynamickú“, keďže ukrajinské i ruské jednotky sú v ofenzíve i v defenzíve v závislosti od aktuálneho priebehu frontovej línie.

„Rusko bude útočiť a aj útočí. Ale útočí aj Ukrajina, tiež si pripisuje zisky,“ vyhlásil Sullivan. Ukrajinská protiofenzíva je podľa neho metodická a prispôsobuje sa novým výzvam.

Poradca pre národnú bezpečnosť tiež uviedol, že Washington bude i naďalej stáť na strane Kyjeva, aj keď sa nedá odhadnúť, ako budú boje pokračovať.

Zelenskyj: Stíhačky F-16 nám dodajú novú energiu
Video
35 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine