Na východe Indie sa zrútil rozostavaný železničný most, zahynulo 26 robotníkov

Najmenej 26 robotníkov zahynulo, keď sa v stredu v indickom štáte Mizorám zrútil železničný most, na ktorom pracovali, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na indické úrady. Prvotná bilancia hovorila o 17 obetiach. Nešťastie sa stalo okolo 11:00 miestneho času (07:30 SELČ). Na stavbe pracovalo asi 40 robotníkov, mnohí zrejme uviazli pod sutinami.

23.08.2023 10:57 , aktualizované: 12:13
Most Foto:
debata (2)

Rozostavaný železničný most sa zrútil v obci Sairang neďaleko štátneho hlavného mesta Áizal, napísal v príspevku na sociálnej sieti Zoramthanga, šéf regionálnej vlády v Mizoráme. Zverejnil aj video a fotografiu z miesta nešťastia, na ktorých je vidieť zrútenú časť mosta v zalesnenom údolí. Dodal, že záchranné práce na mieste pokračujú.

Indický spravodajský portál The Indian Express s odvolaním na miestnu políciu napísal, že niekoľko osôb je nezvestných. Agentúra AFP to bezprostredne nedokázala overiť.

Indický premiér Naréndra Módi vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí, uviedla jeho kancelária v príspevku na sociálnej sieti. Dodala, že indická vláda vyplatí najbližším pozostalým približne 2 400 dolárov.

Indický štát Mizorám sa nachádza na východe Indie, hraničí s Mjanmarskom. Nehody pri veľkých výstavbách infraštruktúry sú v Indii pomerne časté.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #India #železničný most