Ukrajinského ministra obrany sa chystajú odvolať. Kyjev pravdepodobne už má jeho nástupcu

Ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova pravdepodobne čoskoro odvolajú z funkcie a jeho nástupcom by sa mohol stať súčasný šéf Fondu štátneho majetku Ukrajiny Rustem Umerov. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroje z kabinetu ministrov a Verchovnej rady, ktorá by sa vraj mala demisiou súčasného ministra obrany zaoberať budúci týždeň.

31.08.2023 11:01
Olexij Reznikov Foto: ,
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
debata (42)

Poslanec Jaroslav Železňak na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že úrady zvažujú vymenovanie Reznikova do funkcie veľvyslanca v Spojenom kráľovstve.

Najpravdepodob­nejším kandidátom na jeho nástupcu je pritom súčasný šéf Fondu štátneho majetku Rustem Umerov. Tento týždeň sa s ním stretol aj prezident Volodymyr Zelenskyj, aby prediskutovali výsledky fondu.

Juchú! Ukrajinský minister obrany sa teší z obrnenca z Francúzska
Video
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov si vyskúšal francúzske kolesové obrnené vozidlo AMX-10. Aj jazda sa mu páčila, veď ju v istom moment komentoval zvolaním: Juchú! Obrnence na boj s ruskými okupantmi dostanú ukrajinskí mariňáci. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Samotný Umerov podľa Ukrajinskej pravdy nedokázal vyvrátiť ani potvrdiť informáciu, že by ho mali vymenovať do inej funkcie.

Ukrajinská pravda pripomína, že už 10. augusta s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že prezident Volodymyr Zelenskyj hľadá náhradu za Oleksija Reznikova na poste ukrajinského ministra obrany. Samotný Reznikov 19. augusta v reakcii na fámy, že prezident za neho hľadá náhradu, uviedol, že táto pozícia bola pre neho „dočasná“ a môže odstúpiť podľa vlastného uváženia. Neskôr, 28. augusta uviedol, že s prezidentom diskutovali o možnosti vymenovať ho do inej funkcie, ale rozhodnutie musí prijať samotný Zelenskyj.

Bývalý slovenský minister obrany Jaroslav Naď a... Foto: FB/Jaroslav Naď
naď Bývalý slovenský minister obrany Jaroslav Naď a jeho ukrajinský kolega Olexij Reznikov počas návštevy slovenskej delegácie na Ukrajine v piatok 31. marca 2023.
42 debata chyba
Viac na túto tému: #Kyjev #Ukrajina #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj #Olexij Reznikov